Stanowisko ds. obsługi świadczeń krótkoterminowych_Tczew
  • Tczew
Tczew, Tczew, pomorskie, Polska
ZUS
20. 9. 2024

3348524

Obowiązki

Do zadań osoby zatrudnionej na stanowisku ds. obsługi świadczeń krótkoterminowych należy m.in.:

  • udzielanie informacji w zakresie warunków przyznawania, ustalania wysokości i wypłacania należnych świadczeń, zasad wydawania zaświadczeń lub decyzji dotyczących świadczeń, świadczeń z tytułu choroby i macierzyństwa,
  • udzielanie pomocy i instruktażu w wypełnianiu, przyjmowanie, weryfikowanie i wprowadzanie do systemu informatycznego wniosków, formularzy i dokumentacji,
  • przyjmowanie interwencji, reklamacji i wniosków,
  • wystawianie zaświadczeń w zakresie wysokości i okresów pobierania świadczeń krótkoterminowych,
  • udzielanie świadczeniobiorcom informacji na podstawie danych zawartych w systemie informatycznym ZUS,
  • poświadczanie pobierania zasiłków za okres po ustaniu ubezpieczenia- dla celów świadczeń zdrowotnych,
  • potwierdzanie profili ePUAP oraz PUE,

    wydawanie klientom broszur, ulotek i formularzy.

Wymagania

Wymagania formalne:

Niezbędne:

  • wykształcenie średnie

Mile widziane:

  • doświadczenie w obsłudze klientów
  • doświadczenie w obsłudze osób z niepełnosprawnościami

Wymagania dodatkowe:

  • podstawowa znajomość Ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz rozporządzeń do Ustawy
  • podstawowa znajomość zasad podlegania, ustalania wysokości i rozliczania składek na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych
  • podstawowa znajomość przepisów ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz rozporządzeń do ustawy
  • umiejętność obsługi pakietu MS Word, MS Excel, MS Outlook
  • orientacja na cel
  • orientacja na jakość
  • umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach
  • umiejętność współpracy
  • orientacja na klienta

Wymagane dokumenty:

  • CV
  • list motywacyjny z podaniem stanowiska, o jakie ubiega się kandydat
  • skan dokumentu potwierdzającego wymagane wykształcenie

Powyższe dokumenty należy przesłać przez formularz aplikacyjny wybierając Aplikuj na dole oferty

Termin składania ofert - 1 października 2024 r.

Proces rekrutacji obejmować będzie:

- ocenę formalną dokumentów

- sprawdzenie wiedzy oraz rozmowę kwalifikacyjną (;przeprowadzoną w siedzibie Inspektoratu ZUS w Tczewie lub w formie zdalnej przez komunikator internetowy - wywiad on-line);

Dodatkowe informacje:

  • oferty wysłane po terminie nie będą rozpatrywane
  • kontaktujemy się e-mailowo lub telefonicznie tylko z kandydatami spełniającymi wymagania formalne
  • oferta niekompletna nie będzie rozpatrywana
  • do składania dokumentów zachęcamy osoby z niepełnosprawnościami
  • miejsce wykonywania pracy:

    Inspektorat ZUS w Tczewie

    ul. Jagiellońska 55

    83-110 Tczew

Oferujemy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest pracodawcą przyjaznym osobom z niepełnosprawnościami. Stwarza pracownikom optymalne środowisko pracy, uwzględniając ich potrzeby. Istnieje możliwość dostosowania stanowiska pracy i jego wyposażenia do indywidualnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wyposażenie stanowiska pracy:

  • sprzęt komputerowy
  • sprzęt biurowy.

Warunki wykonywania pracy:

  • spełniają warunki określone wymogami bhp i ppoż.,
  • polegają na obsłudze komputera powyżej 4 godzin na dobę,
  • wiążą się z bezpośrednim kontaktem z klientem ZUS,
  • budynek III -piętrowy z windą oraz pomieszczeniami sanitarnymi dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych,
  • stanowisko pracy zlokalizowane w pomieszczeniach biurowych na parterze,
  • wejście do budynku jest zorganizowane z poziomu chodnika,
  • drzwi do budynku otwierają się automatycznie,
  • w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia do budynku znajdują się miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: Zus/Praca

  • Praca Tczew
  • Tczew - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    115 225
    21 045