Stanowisko ds. obsługi świadczeń krótkoterminowych - Łomża
  • Łomża
Łomża, Łomża, podlaskie, Polska
ZUS
21. 8. 2024

3348145

Obowiązki

Zapewnia obsługę klientów w zakresie świadczeń krótkoterminowych, tj:

Udziela informacji w zakresie przepisów dot. świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, świadczeń z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz zasiłków pogrzebowych.

Udziela pomocy w wypełnianiu dokumentów.

Przyjmuje, weryfikuje i wprowadza do systemu informatycznego wnioski i dokumentację w sprawach dot. świadczeń krótkoterminowych.

Wymagania

Wymagania:

Niezbędne:

  • wykształcenie wyższe,

Mile widziane:

  • minimum 1 rok doświadczenia zawodowego związanego z obsługą spraw dot. świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.
  • minimum 1 rok doświadczenia związanego z obsługą klientów,
  • doświadczenie w obsłudze osób z niepełnosprawnościami.

Wymagania dodatkowe:

  • orientacja na cel, jakość,
  • komunikacja, współpraca,
  • nastawienie na rozwój,
  • budowanie relacji z klientem,
  • rozwiązywanie problemów,
  • radzenie sobie w trudnych sytuacjach,
  • umiejętność obsługi pakietu MS Office (Word, Excel),

oraz znajomość:

  • Ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych,
  • Ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa,
  • Ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych.

Wymagane dokumenty:

  • CV
  • list motywacyjny (z zaznaczeniem komórki organizacyjnej i stanowiska, o jakie ubiega się kandydat)
  • kopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie,
  • kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe związane z: obsługą spraw dot. świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, obsługą klienta, osób z niepełnosprawnościami.

Sposób aplikowania:

Dokumenty należy przesłać włącznie elektroniczne prze formularz Aplikuj na dole oferty.

Oferujemy

Oferujemy:

  • zatrudnienie w stabilnej firmie na podstawie umowy o pracę,
  • ruchome godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy,
  • premie kwartalne, dodatek stażowy,
  • nagrody specjalne i jubileuszowe,
  • wynagrodzenie trzynastkę.
  • rozwój zawodowy poprzez udział w różnych formach szkoleń,
  • świadczenia z ZFŚS w tym dopłatę do wypoczynku i zajęć sportowych,
  • atrakcyjne pakiety ubezpieczeń zdrowotnych oraz na życie w PZU.

Informacje dodatkowe:

  • poszukujemy 1 pracownika na stanowisko referenta, który będzie realizował zadania w ramach funkcji organizacyjnej ds. obsługi świadczeń krótkoterminowych,
  • umowa na czas zastępstwa,
  • proces rekrutacji obejmować będzie test wiedzy z przepisów wskazanych w ogłoszeniu oraz rozmowę rekrutacyjną,
  • skontaktujemy się wyłącznie z kandydatami spełniającymi wymagania formalne,
  • oferta niekompletna, przesłana po terminie nie będzie rozpatrywana.

Do aplikowania o pracę zachęcamy osoby z niepełnosprawnościami.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest pracodawcą przyjaznym osobom z niepełnosprawnościami. Stwarza pracownikom optymalne środowisko pracy, uwzględniając ich potrzeby. Istnieje możliwość dostosowania stanowiska pracy i jego wyposażenia do indywidualnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Warunki pracy: wyposażenie stanowiska pracy w sprzęt komputerowy i sprzęt biurowy.

Warunki wykonywania pracy:

  • spełniają warunki określone wymogami bhp i ppoż.,
  • polegają na obsłudze komputera powyżej 4 godzin na dobę,
  • stosujemy równoważny czas pracy (poniedziałki pracuje się dłużej),
  • wiążą się z bezpośrednim kontaktem z klientem ZUS,
  • konieczność poruszania się po całym obiekcie,
  • gotowość do ewentualnego odbywania podróży służbowych,
  • budynek 3-piętrowy z windą oraz pomieszczeniami sanitarnymi dostosowanymi do potrzeb osób z niepełnosprawnościami,
  • stanowisko pracy zlokalizowane w pomieszczeniach biurowych na parterze,
  • przy wejściu do budynku znajduje się pochylnia,
  • w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia do budynku znajdują się miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: Zus/Praca

  • Praca Łomża
  • Łomża - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    106 427
    20 544