Stanowisko ds. obsługi świadczeń krótkoterminowych
  • Rzeszów
Rzeszów, Rzeszów, podkarpackie, Polska
ZUS
17. 5. 2024

3345620

Obowiązki

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy

Do zadań osoby zatrudnionej na stanowisku ds. obsługi świadczeń krótkoterminowych należy m.in.:

  • udzielanie informacji w zakresie warunków przyznawania, ustalania wysokości i wypłacania należnych świadczeń, zasad wydawania zaświadczeń lub decyzji dotyczących świadczeń, świadczeń z tytułu choroby i macierzyństwa,
  • udzielanie pomocy i instruktażu w wypełnianiu, przyjmowanie, weryfikowanie i wprowadzanie do systemu informatycznego wniosków, formularzy i dokumentacji,
  • przyjmowanie interwencji, reklamacji i wniosków, wystawianie zaświadczeń w zakresie wysokości i okresów pobierania świadczeń krótkoterminowych,
  • udzielanie świadczeniobiorcom informacji na podstawie danych zawartych w systemie informatycznym ZUS,
  • poświadczanie pobierania zasiłków za okres po ustaniu ubezpieczenia- dla celów świadczeń zdrowotnych,
  • potwierdzanie profili ePUAP oraz PUE,
  • wydawanie klientom broszur, ulotek i formularzy.

Wymagania

Wymagania niezbędne:

  • wykształcenie wyższe,
  • minimum 1 rok doświadczenia zawodowego związanego z obsługą klientów.

Mile widziane:

  • doświadczenie w obsłudze klientów z niepełnosprawnościami

Wymagania dodatkowe:

  • podstawowa znajomość Ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa,
  • podstawowa znajomość Ustawy o świadczeniach przysługujących z ubezpieczenia społecznego z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych,
  • podstawowa znajomość przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego w zakresie postępowania administracyjnego,
  • podstawowa znajomość Ustawy o Systemie Ubezpieczeń Społecznych.

Wymagane dokumenty:

  • CV,
  • list motywacyjny,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i doświadczenie zawodowe.