Stanowisko ds. kontroli
  • Poznań
Poznań, Poznań, wielkopolskie, Polska
ZUS
17. 5. 2024

3346126

Obowiązki

Zakres zadań:

  • przeprowadzanie w Zakładzie kontroli instytucjonalnej oraz postępowań wyjaśniających
  • weryfikacja prawidłowości dokumentacji sporządzanej przez Centra Kontroli Wewnętrznej (CKW) w ramach realizowanych kontroli i postępowań wyjaśniających
  • kierowanie zespołami kontrolującymi złożonymi z pracowników Departamentu i CKW lub innych komórek organizacyjnych Zakładu
  • analiza i opracowywanie wyników przeprowadzonych kontroli oraz sporządzanie bieżących informacji w tym zakresie
  • przygotowywanie propozycji tematów do rocznego planu kontroli Zakładu

W Departamencie Kontroli Wewnętrznej wdrożono nowe rozwiązania:

  • kontrola i postępowania wyjaśniające prowadzone są głównie w formie zdalnej (m.in. praca na elektronicznych wersjach dokumentów, przyjmowanie wyjaśnień w formie elektronicznej);
  • czynności kontrolne prowadzone są w siedzibie kontrolowanej jednostki wyłącznie w przypadku stwierdzenia, że jest to absolutnie konieczne.
  • opracowywanie programów kontroli

Wymagania

Wymagania niezbędne:

  • wykształcenie wyższe
  • łącznie minimum 3 lata doświadczenia zawodowego w komórkach organizacyjnych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych: UBS, ZAS, RKS lub RED w ciągu ostatnich 5 lat
  • minimum 5 lat stażu pracy

Mile widziane:

  • wykształcenie wyższe (prawo, bezpieczeństwo informacji, bezpieczeństwo wewnętrzne, polityka społeczna, ubezpieczenia społeczne, rachunkowość, ekonomia, zarządzanie kadrami, prawo pracy, administracja, zamówienia publiczne, kontroling, finanse publiczne, audyt wewnętrzny, audyt śledczy, zarządzenie ryzykiem)
  • studia podyplomowe (kontrola wewnętrzna, audyt, kontroling, audyt bezpieczeństwa, prawo pracy, prawo finansowe, inwestycje, kontrola finansowa, finanse publiczne, zamówienia publiczne, administracja)

Wymagania dodatkowe:

  • umiejętność obsługi programów wchodzących w skład pakietu MS Office (MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, MS Outlook)
  • orientacja na cel
  • orientacja na jakość
  • komunikacja
  • współpraca
  • elastyczność
  • nastawienie na rozwój
  • negocjowanie i wywieranie wpływu
  • podejmowanie decyzji
  • radzenie sobie w trudnych sytuacjach
  • umiejętność rozwiązywanie problemów

Wymagane dokumenty:

  • CV
  • list motywacyjny
  • skan dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • skan świadectw pracy dokumentujących wymagany staż pracy lub zaświadczenie o zatrudnieniu zawierające okres zatrudnienia, w przypadku pozostawania w stosunku pracy
  • skan dokumentów potwierdzających wymagane doświadczenie zawodowe