Stanowisko ds. egzekucji (Nysa) - lista kandydatów
  • Nysa
Nysa, Nysa, opolskie, Polska
ZUS
17. 5. 2024

3345950

Obowiązki

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy

  • nadaje klauzulę wykonalności tytułom wykonawczym oraz stosuje środki egzekucyjne w ramach egzekucji administracyjnej,
  • monitoruje przebieg postępowania egzekucyjnego oraz podejmuje stosowne działania zmierzające do odzyskania należności,
  • przygotowuje projekty postanowień organu egzekucyjnego oraz postanowień wydawanych w imieniu wierzyciela, a także rozpatruje środki odwoławcze w postępowaniu egzekucyjnym.
  • przygotowuje i przekazuje sprawy do odpowiedniego organu w przypadku wystąpienia zbiegu egzekucji administracyjnych i sądowej.

Wymagania

Wymagania formalne określone dla stanowiska pracy

Niezbędne:

  • wykształcenie średnie

Mile widziane:

  • wykształcenie wyższe (prawo, administracja, ekonomia, finanse, bankowość, polityka społeczna)
  • minimum 1 rok pracy związanej z ubezpieczeniami społecznymi

Wymagania dodatkowe

  • podstawowa znajomość Ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych
  • podstawowa znajomość Ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji i rozporządzeń do tej Ustawy
  • znajomość przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego
  • umiejętność współpracy z innymi
  • rozwijanie własnej wiedzy i podnoszenie kwalifikacji
  • umiejętność planowania i organizowania pracy własnej
  • umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach
  • umiejętność podejmowania decyzji

Jeśli jesteś osobą:

  • komunikatywną
  • nastawioną na rozwój

oraz potrafisz obsługiwać pakiet MS Office

TO ZACHĘCAMY DO PRZESŁANIA DOKUMENTÓW

Wymagane dokumenty

  • CV
  • list motywacyjny (z zaznaczeniem komórki organizacyjnej i stanowiska, o jakie kandydat się ubiega)
  • kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Jeżeli nie chcesz, abyśmy przetwarzali dodatkowe dane o Tobie, nie umieszczaj ich w swoich dokumentach.

Jednocześnie informujemy, że klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych kandydata w procesie rekrutacji dostępna jest na stronie głównej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (www.zus.pl) w zakładce "Praca w ZUS".

Miejsce składania dokumentów