Stanowisko ds. egzekucji
  • Białystok
stanowisko ds. egzekucji
Białystok, Białystok, podlaskie, Polska
ZUS
25. 7. 2024

3347933

Obowiązki

Zakres zadań w ramach funkcji organizacyjnej:

Zapewnia dochodzenie należności w ramach prowadzonych postępowań egzekucyjnych i upadłościowych.

Wymagania

Wymagania niezbędne:

  • wykształcenie średnie.

Atutem będzie:

  • wykształcenie wyższe (prawo, administracja, ekonomia, finanse, bankowość, polityka społeczna),
  • minimum 1 rok pracy związanej z ubezpieczeniami społecznymi.

Wymagania dodatkowe:

Jeśli posiadasz poniższe kompetencje:

  • orientacja na cel i jakość realizowanych zadań,
  • umiejętność współpracy,
  • umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach,
  • umiejętność rozwiązywania problemów

zachęcamy Cię, abyś złożył/a swoją aplikację.

Ponadto, oczekujemy od Ciebie znajomości:

  • ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych w szczególności w zakresie podlegania ubezpieczeniu,
  • ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, w szczególności w zakresie wszczynania postępowania i prowadzenia egzekucji, rodzaju organów i środków egzekucyjnych, rodzaju środków zaskarżenia, terminów ustawowych przewidzianych ustawą,
  • ustawy Kodeks postępowania administracyjnego, w szczególności w zakresie terminów do rozpatrzenia spraw, możliwości ustanowienia pełnomocnika, określenia stron postępowania,
  • pakietu MS Office.

Wymagamy następujących dokumentów:

  • CV,
  • list motywacyjny z zaznaczeniem stanowiska o jakie ubiega się kandydat,
  • skany dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie,
  • skany dokumentów potwierdzających posiadane doświadczenie w pracy związanej z ubezpieczeniami społecznymi.