St inżynier ka oprogramowania
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, Mazowieckie, Polska
NASK
23. 5. 2024

Poszukujemy kandydatów do pracy w sekcji produktowej w Zespole Rozwoju Systemów Cyberbezpieczeństwa, będącego częścią Centrum Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury.

Zespół Rozwoju Systemów Cyberbezpieczeństwa, który tworzymy, realizuje projekty o strategicznym znaczeniu dla naszego Państwa. Systemy, za które jesteśmy odpowiedzialni, dotyczą obszarów szeroko rozumianego cyberbezpieczeństwa oraz identyfikacji elektronicznej, a naszą rolą jest ich rozwój, wdrażanie oraz utrzymanie. Staramy się nieustannie zwiększać ich użyteczność, tak aby owocnie służyły naszemu wspólnemu dobru.

Zakres zadań na stanowisku:

  • Rozwój oraz utrzymanie systemu Węzła Transgranicznego w ramach pełnienia roli operatora węzła eIDAS
  • Współpraca z innymi zespołami w ramach realizacji celów Działu Strategicznych Projektów Cyberbezpieczństwa
  • Rozwój i doskonalenie własnego warsztatu inżynierskiego
  • Projektowanie i wytwarzanie wydajnego oraz stabilnego oprogramowania
  • Realizacja nowych funkcjonalności oraz ich testy jednostkowe i integracyjne
  • Analiza i diagnozowanie problemów oraz ich usuwanie
  • Optymalizacja działania systemu oraz wsparcie procesu wytwarzania oprogramowania
  • Dokumentowanie zaimplementowanych rozwiązań
  • Praca z systemami wersjonowania kodu źródłowego
  • Przegląd kodu i zapewnienie jego wysokiej jakości
  • Szacowanie pracochłonności prac developerskich
  • Wsparcie procesu planowania rozwoju aplikacji

Nasze wymagania:

  • Umiejętność programowania w języku Java
  • Znajomość frameworku Spring Boot
  • Znajomość technologii i narzędzi MongoDB, MySQL, Elastic Search, Kafka, JMQ, ESB, REST, Maven
  • Znajomość warstwy Crypto PKI, szyfrowanie, deszyfrowanie
  • Umiejętność rozwiązywania problemów
  • Wysokie umiejętności komunikacyjne
  • Rzetelne podejście do wykonywania obowiązków i wysoki poziom etyki zawodowej
  • Samodzielność, systematyczność i dokładność
  • Minimum 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku

Mile widziane:

  • Znajomość zagadnień bezpieczeństwa oprogramowania Java
  • Znajomość kryptografii
  • Znajomość SAML
  • Znajomość PKI (Infrastruktury Klucza Publicznego)
  • Znajomość OpenID
  • Doświadczenie w administrowaniu system Linux

  • Praca Warszawa
  • Inżynier oprogramowania Warszawa
  • Inżynier Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    102 073
    17 509