Spedytor Międzynarodowy (FTL) / Spedytorka Międzynarodowa (FTL)
  • Sosnowiec
Sosnowiec, Sosnowiec, Silesian Voivodeship, Polska
XPO Logistics
10. 10. 2024

Miejsce pracy: Sosnowiec

Twój zakres obowiązków

Poszukujemy przedsiębiorczych i skutecznych sprzedawców i/lub zakupowców usług transportowych, osób świetnie nawiązujących relacje biznesowe z Klientami i/lub Przewoźnikami, doskonale orientujących się w lokalnym rynku usług transportu (FTL), które dołączą do zespołu XPO i korzystając z unikalnego know-how oraz wsparcia dużej międzynarodowej organizacji

i znakomitych Koleżanek i Kolegów z zespołu, będą rozwijały nową sprzedaż i nowe usługi transportowe świadczone przez XPO dla istniejących i nowych klientów na stanowisku Przedstawiciel/ka Klienta lub Przedstawiciel/ka Przewoźnika (w zależności od doświadczenia

i kompetencji).

Będziesz odpowiedzialna/y za:

* realizację usług transportowych dla Klientów XPO,

* rozwój współpracy z istniejących i pozyskiwanie nowych Klientów i/lub Przewoźników,

* projektowanie i wdrażanie rozwiązań w zakresie usług transportowych,

* organizowanie i monitorowanie transportów FTL w ruchu międzynarodowym,

* ustalanie warunków współpracy z Klientami i/lub Przewoźnikami,

* pozyskiwanie zleceń z wykorzystaniem narzędzi XPO i giełd transportowych,

* zapewnienie prawidłowej dokumentacji dla realizowanych usług transportowych.

Podział czasu pracy

  • 30% Zapraszanie Przewoźników / Klientów do współpracy
  • 30% Znajdowanie rozwiązań dla Przewoźników / Klientów
  • 30% Procesowanie zleceń / realizacja usług transportowych
  • 10% Świętowanie, zbieranie laurów, socjalizacja i relaks

Nasze wymagania

  • Przedsiębiorczość!
  • Wysoka kultura osobista i profesjonalizm w relacjach interpersonalnych,
  • Umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji i kalkulowanego ryzyka,
  • Minimum 2-3 letnie doświadczenie w obszarze spedycji międzynarodowej FTL (obsługa klienta lub współpraca z przewoźnikami) - dla poziomu Specjalisty lub 4-5 letnie doświadczenie dla poziomu Starszego Specjalisty,
  • Praktyczna znajomość obsługi giełd transportowych,
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego,
  • Umiejętność obsługi MsOffice.

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • Konkurencyjne wynagrodzenie (zasadnicze, premiowe i prowizyjne),
  • Niezbędne narzędzia pracy,
  • Ubezpieczenie medyczne,
  • Ubezpieczenie na życie,
  • Dofinansowanie do posiłków,
  • Kartę rekreacyjno-sportową,
  • Atrakcje finansowane z ZFSS i środków pracodawcy.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • spotkania integracyjne
  • siłownia w biurze
  • służbowy telefon do użytku prywatnego
  • komputer do użytku prywatnego
  • program emerytalny
  • brak dress code’u
  • kawa / herbata
  • parking dla pracowników
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • bony żywieniowe
  • dofinansowanie usług turystycznych
  • dofinansowanie biletów do kina, teatru
  • dofinansowanie wypoczynku
  • dofinansowanie wakacji dzieci
  • paczki świąteczne
  • program rekomendacji pracowników
  • inicjatywy dobroczynne

XPO to wiodący dostawca usług transportowych, operujący w 20 krajach, 771 lokalizacjach, zatrudniający ponad 40 000 pracowników. Siedziba firmy XPO znajduje się w Greenwich, Connecticut, w USA, a centrala europejska w Lyonie, we Francji.

XPO zatrudnia w Europie ponad 13 000 pracowników, działających w 14 krajach, 195 lokalizacjach, i zarządzających flotą ponad 7000 pojazdów ciężarowych.

Sieć LTL w Europie stanowi 100 lokalizacji, zapewniając obsługę ponad 10 000 ładunków paletowych dziennie w obrocie międzynarodowym i 60 000 w obrocie krajowym. Z kolei usługi FTL w Europie, realizują ponad 250 000 transportów miesięcznie, krajowych i międzynarodowych. Za operacjami XPO stoi cyfrowa platforma XPO Connect, uruchomiona w Europie w 2019 roku, z której korzysta 18 000 klientów XPO i ponad 90 000 niezależnych dostawców usług transportowych (przewoźników).

XPO w Europie oferuje następujące rozwiązania dla swoich obecnych i przyszłych Klientów: transport drobnicowy (LTL, Less-than-Truckload), transport całopojazdowy (FTL, Full Truckload), transport Ostatniej Mili (Last Mile), zarządzanie transportem (Managed Transportation), transport globalny – morski i powietrzny (Global Forwarding), transport intermodalny, obsługę logistyczną dużych wydarzeń (np. Tour de France). XPO jest w Europie liderem innowacyjnych rozwiązań w obszarze spedycji całopojozdajowej i ładunków częściowych, będąc największym brokerem usług transportowych w Europie Zachodniej. XPO może się pochwalić pierwszą pozycją we Francji i Hiszpanii na rynku usług całopojazdowych, pierwszą pozycją na rynku usług częściowych, oraz największą siecią własną w Europie.

Siedziba XPO Transport Solutions Poland mieści się w Zielonej Górze. Przychody ze sprzedaży Spółki XPO Transport Solutions Poland w roku 2021 wyniosły ponad 320 000 000 zł, a w roku 2022 już ponad 400 000 000 zł, co potwierdza dynamiczny rozwój, znakomitą kondycję finansową i doskonałe perspektywy rozwoju dla partnerów XPO Transport Solutions Poland w Polsce i w Europie.

XPO Transport Solutions Poland zatrudnia w Polsce niespełna 120 osób w czterech lokalizacjach. Operacje flotą własną stanowią w Polsce niewielką część działalności, dominującą jest świadczenie usług spedycji w transporcie z udziałem ponad 250 przewoźników kontraktowych i wykorzystaniem parku 400 własnych naczep. Silna flota kontraktowa i rozwinięta flota rynkowa, to aktualnie największe atuty XPO w Polsce, które pozwalają zaoferować klientom XPO w całej Europe najwyższej jakości usługi i konkurencyjne stawki. Klienci XPO w Polsce to naturalnie największy zasób i potencjał do dalszego rozwoju spółki. XPO Transport Solutions Poland świadczy usługi dla branż: motoryzacyjnej, e-commerce, odzieżowej, elektronicznej, dóbr szybko-rotujących, przemysłu lekkiego.

Klikając w przycisk „Aplikuj” lub w inny sposób wysyłając zgłoszenie rekrutacyjne, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez XPO Transport Solutions Poland Sp. z o.o. z siedzibą w: Chemiczna 5, 65-713 Zielona Góra (Pracodawca), jako administratora danych osobowych w celu przeprowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w oparciu o następujące podstawy prawne: (a) aby podjąć działania na Twoje żądanie przed zawarciem umowy (np. informacje o oczekiwanym wynagrodzeniu i dostępności do rozpoczęcia pracy); (b) w oparciu o nasz prawnie uzasadniony interes (np. imię, nazwisko, data urodzenia, dane kontaktowe, wykształcenie, kwalifikacje zawodowe, przebieg dotychczasowego zatrudnienia); c) w oparciu o Twoją zgodę, która wyrażona jest poprzez przeslanie dokumentów aplikacyjnych zawierających takie informacje jak np. wizerunek czy zainteresowania.
Podanie wszystkich danych osobowych, o których mowa powyżej jest dobrowolne, natomiast dane wymienione w lit. a) i b) są niezbędne do wzięcia udziału w rekrutacji. Niepodanie danych skutkuje brakiem możliwości rozpatrzenia kandydatury. Podanie pozostałych danych jest dobrowolne, ale może pomóc w sprawnym przeprowadzeniu procesu rekrutacji.
Masz prawo żądać dostępu do Twoich danych (w tym uzyskania ich kopii), sprostowania danych, ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, jak również wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane dostawcom usługi publikacji ogłoszeń o pracę, dostawcom systemów do zarządzania rekrutacjami, dostawcom usług IT (hosting), dostawcom systemów informatycznych.
Podane przez Ciebie dane osobowe nie będą wykorzystywane w celu profilowania albo podejmowania decyzji w sposób zautomatyzowany.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez okres maks. 1 roku od zakończenia publikacji ogłoszenia, chyba, że wyraziłeś odrębną zgodę na wykorzystanie Twoich danych osobowych w przyszłych rekrutacjach.
W celu realizacji praw lub w przypadku jakichkolwiek pytań związanych z przetwarzaniem Twoich danych osobowych skontaktuj się z nami pod adresem: rekrutacja.transport@xpo.com.

  • Praca Sosnowiec
  • Spedytor Sosnowiec
  • Sosnowiec - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 851
    19 087