Specjalistka / Specjalista ds. Zakupów
  • Katowice
Katowice, Katowice, śląskie, Polska
Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o.
22. 8. 2024

Twój zakres obowiązków

  • Obsługa zamówień handlowych na komponenty oraz usługi od momentu zapytania ofertowego do zatwierdzenia faktury zakupu.
  • Zarządzanie danymi w systemie ERP tj. tworzenie: nowych dostawców, artykułów, aktualizacja cen zakupu,
  • Zapewnienie ciągłości łańcucha dostaw oraz realizacji zamówień zgodnie z warunkami zawartej umowy.
  • Ścisła kontrola terminów dostaw, reagowanie na opóźnienia.
  • Negocjacje warunków współpracy z kontrahentami.
  • Tworzenie RFx, analiza otrzymanych ofert, tworzenie porównania ofert, wybór odpowiedniego kontrahenta
  • Sourcing rynku międzynarodowego mający na celu głównie poszerzenie bazy Wykonawców.
  • Ścisła współpraca z zespołem projektowania w zakresie realizowanego projektu tj. informowania o zmianach terminu dostawy na komponenty, otrzymanie zgody na przeplanowanie pierwotnie wymaganego terminu do projektu, wspólne przygotowanie zakresu zapytania dla usług.
  • Ścisła współpraca z magazynem z zakresie reklamacji, zwrotów, nadwyżek magazynowych, zaginięć.
  • Sporządzanie umów dla Wykonawców zgodnie ze standardem, uzupełnionych o inne niezbędne warunki handlowe takie jak: zakres, terminy realizacji, poufność, odpowiedzialność itp.
  • Udział w corocznej inwentaryzacji magazynu.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe.
  • Minimum 2 letnie doświadczenia w obszarze zakupów bezpośrednich – Direct.
  • Średnio-zaawansowana znajomość pakietu Microsoft Office (Excel, Word)
  • Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie umożliwiającą swobodną komunikację
  • Umiejętność analitycznego myślenia.
  • Skrupulatność w wykonywaniu codziennych obowiązków.
  • Proaktywne i kreatywne podejście, gotowość do nauki i doskonalenia, zorientowanie na realizację wyznaczonego celu.
  • Samodzielność w wykonywaniu powierzonych zadań po okresie wdrożenia.
  • Umiejętności komunikacyjne, umiejętność pracy w zespole.
  • Wysoka kultura osobista w reprezentowaniu firmy wewnątrz i na zewnątrz
  • Wyższe wykształcenie kierunkowe (automatyka i kierunki pokrewne, logistyka, ekonomia, zarządzanie łańcuchem dostaw).
  • Znajomość systemów klasy ERP (mile widziana znajomość Microsoft Dynamics NAV).
  • Znajomość języka niemieckiego.

To oferujemy

  • Udział w innowacyjnych projektach o zasięgu międzynarodowym.
  • Możliwość rozwoju zawodowego i osobistego.
  • Dostęp do szkoleń wewnętrznych.
  • Elastyczne godziny pracy (rozpoczęcia pracy w godzinach 7:00-9:00).
  • Pakiet prywatnej opieki medycznej MEDICOVER.
  • Pakiet świadczeń socjalnych, w tym dofinansowanie wakacji oraz bony świąteczne.
  • Darmowy parking dla pracowników.
  • Dostęp do zaplecza socjalnego i możliwość korzystania z kawy, herbaty, wody.
  • Świetną atmosferę pracy, spotkania integracyjne.

  • Praca Katowice
  • Specjalista ds. Zakupów Katowice
  • Specjalista ds. ofertowania Katowice
  • Specjalista ds. Zarządzania Katowice
  • Specjalista ds. Eksportu Katowice
  • Specjalista ds. transportu Katowice
  • Specjalista ds. HR Katowice
  • Specjalista ds. reklamy Katowice
  • Specjalista ds. turystyki Katowice
  • Specjalista ds. Zaopatrzenia Katowice
  • Specjalista ds. finansów Katowice
  • Katowice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    106 427
    20 544