Specjalista / Specjalistka ds. Sprawozdawczości Finansowej
  • Warszawa, ul. Krakowiaków 46
mazowieckie, Warszawa, ul. Krakowiaków 46, mazowieckie, Polska
CEMEX Polska Sp. z o.o.
11. 6. 2024
Informacje o stanowisku

Miejsce pracy:
Warszawa (The Park, ul. Krakowiaków 46, Warszawa)

Współpraca w oparciu o umowę o pracę

Zadania na stanowisku

  • Koordynacja procesu przygotowania miesięcznych sprawozdań finansowych (jednostkowych i skonsolidowanych), raportów, zgodnie z MSSF/MSR i polityką grupową;
  • Monitorowanie, analiza, kontrola transakcji leasingowych oraz budowanie i bieżące utrzymanie bazy umów leasingowych;
  • Koordynacja procesu przygotowania sprawozdań finansowych wg polskiego prawa bilansowego;
  • Sporządzanie raportów i analiz finansowych;
  • Analiza zdarzeń gospodarczych pod kątem właściwej klasyfikacji księgowej oraz opiniowanie umów;
  • Współpraca z audytorami;
  • Współpraca z globalnymi i regionalnymi działami sprawozdawczości i księgowości.

Wymagania formalne

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne;
  • 2-3-letnie doświadczenie w zakresie sprawozdawczości i konsolidacji;
  • Doświadczenie w pracy w audycie finansowym (przedsiębiorstwa produkcyjne) lub międzynarodowej korporacji;
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • Dobra praktyczna znajomość MSSF/MSR i UoR;
  • Dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności MS Excel);
  • Mile widziana znajomość SAP, HFM;
  • Rozwinięte zdolności analizy i syntezy: umiejętność interpretacji faktów / liczb i formułowania konkluzji;
  • Nastawienie na osiąganie wyznaczonych celów.

Co możesz zyskać pracując w Cemex?

  • Możliwość rozwoju, nauki i zdobywania doświadczenia w różnych obszarach biznesu;
  • Pracę w międzynarodowym środowisku, również dającą możliwość praktykowania języka  i poznawania innych kultur;
  • Szansę na rozwój kariery w międzynarodowej firmie o uznanej na całym świecie marce;
  • Atrakcyjny pakiet wynagrodzeń i świadczeń:
    • Prywatna opieka medyczna LuxMed dla Ciebie i Twojej rodziny;
    • Karty sportowe Fit Profit i możliwość uczestnictwa w Pracowniczych Klubach Sportowych;
    • Ubezpieczenie dla Ciebie i Twoich bliskich;
    • Dostęp do platformy My Benefit, która co roku zasilana jest środkami pieniężnymi przez Pracodawcę, i na której możesz robić zakupy w preferencyjnych cenach;
    • Dodatkowy dzień wolny z okazji Barbórki;
    • Dofinansowanie do okularów;
    • Programy szkoleniowe realizowane online i stacjonarnie;
    • Atrakcyjny system nagród: nagrody jubileuszowe, nagrody za szczególne osiągnięcia.

  • Praca mazowieckie
  • mazowieckie - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    72 121
    13 678