Specjalista/ Specjalistka ds. ochrony środowiska
  • Katowice
Katowice, Katowice, Silesian Voivodeship, Polska
Dalkia Polska Energia S.A.
28. 9. 2024

Miejsce pracy: Katowice

Twój zakres obowiązków

  • monitorowanie i realizacja harmonogramu pomiarów środowiskowych, nadzór nad ich realizacją, sprawdzanie zgodności z poziomem dopuszczalnym, archiwizowanie wyników oraz przekazywanie do jednostek administracji państwowej,
  • opracowywanie planów i budżetów z zakresu ochrony środowiska oraz monitorowanie ich realizacji,
  • prowadzenie, ewidencjonowanie i naliczanie emisji CO2, weryfikacja procesu emisji CO2, określanie jej wielkości, opracowywanie raportów, przygotowywanie materiałów do weryfikacji emisji CO2 z instalacji, opracowywanie kompletnych wniosków o przydział darmowych uprawnień do emisji CO2,
  • aktualizowanie decyzji dotyczących ochrony środowiska oraz zezwoleń upoważniających do uczestnictwa w systemie handlu emisjami,
  • przygotowywanie sprawozdań okresowych z zakresu ochrony środowiska dla instytucji zewnętrznych,
  • analizowanie stanu urządzeń odpowiedzialnych za ochronę środowiska, współpraca przy tworzeniu planów inwestycyjnych i remontowych, udział w procesach zakupowych, nadzór nad realizacją prac,
  • weryfikacja wyników badań, analiz chemicznych, pomiarów środowiskowych,
  • śledzenia zmian aktów prawnych, informowanie o aktualnych wymaganiach prawnych dotyczących środowiska oraz obowiązków wynikających z przepisów prawnych,
  • koordynowanie i identyfikacja aspektów środowiskowych, w tym aspektów pośrednich, prowadzenie oceny aspektów,
  • audytowanie instalacji DPE S.A. oraz Dostawców paliwa w zakresie ochrony środowiska, opracowywanie i aktualizacja instrukcji oraz procedur z zakresu ochrony środowiska,
  • uczestnictwo w kontrolach instalacji prowadzonych przez jednostki zewnętrzne,
  • opracowywanie oceny ryzyka i szans do procesów środowiskowych, opracowanie oceny ryzyka nieodłącznego i ryzyka zawodności systemów kontroli wewnętrznej dla wszystkich instalacji Spółek,
  • nadzór i kontrola nad przekazywanymi danymi dotyczącymi ilości wytwarzanych odpadów w systemie BDO, sporządzenie rocznych raportów z wielkości wytwarzanych odpadów, nadzór nad przekazywaniem informacji i dokumentów do organów administracji;
  • ogólny nadzór nad prowadzeniem, ewidencjonowaniem i obliczaniem śladu węglowego Spółki oraz ogólny nadzór nad raportowaniem CSRG.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe techniczne: ochrona środowiska/ inżynieria środowiska / energetyka; mile widziane specjalizacje w zakresie ochrony środowiska,
  • minimum 2- letnie doświadczenie na podobnym stanowisku,
  • znajomość tematyki ochrony środowiska i przepisów prawa środowiskowego,
  • prawo jazdy kategorii B,
  • umiejętności komunikacyjne i współpracy w zespole,
  • samodzielność i umiejętność organizacji pracy.

Mile widziane

  • uprawnienia audytora wewnętrznego wg ISO 14001 będą dodatkowym atutem

To oferujemy

  • możliwości rozwoju zawodowego i udziału w ciekawych projektach,
  • pracę w międzynarodowych strukturach,
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • kursy językowe,
  • dofinansowanie do studiów,
  • dofinansowanie wypoczynku,
  • możliwość korzystania z ZKZP,
  • Pracownicze Plany Kapitałowe,
  • kartę Pluxee,
  • 13-tą pensję,
  • kartę Medicover Sport,
  • opiekę medyczną,
  • dodatkowy dzień wolny od pracy,
  • program rekomendacji pracowników.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • ubezpieczenie na życie
  • elastyczny czas pracy
  • służbowy telefon do użytku prywatnego
  • komputer do użytku prywatnego
  • brak dress code’u
  • kawa / herbata
  • karty przedpłacone
  • dofinansowanie wypoczynku
  • program rekomendacji pracowników
  • dodatkowy dzień wolny od pracy
  • wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego dla pracowników
  • premia kwartalna
  • 13-ta pensja

Dalkia Polska Energia S.A. jest częścią międzynarodowej Grupy Dalkia, należącej do koncernu EDF.  Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników i wykorzystaniu nowoczesnych technologii Grupa zapewnia swoim klientom możliwość kontroli całego łańcucha energetycznego (od dostaw energii, po optymalizację jej zużycia) oraz wsparcie w procesach transformacji energetycznej. Jest to możliwe dzięki pracy zespołowej – łączącej ze sobą różne kraje i specjalizacje.

  • Praca Katowice
  • Specjalista ds. BHP i ochrony środowiska Katowice
  • Technik ochrony środowiska Katowice
  • Specjalista ds. ochrony danych Katowice
  • Specjalista ds. ochrony zdrowia Katowice
  • Specjalista ds. Sprzedaży Katowice
  • Specjalista ds. Zakupów Katowice
  • Specjalista ds. marketingu Katowice
  • Specjalista ds. ofertowania Katowice
  • Specjalista ds. Zarządzania Katowice
  • Specjalista ds. Eksportu Katowice
  • Katowice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    107 069
    20 392