Specjalista / Specjalistka ds. Formulacji
  • Starogard Gdański
Starogard Gdański, Starogard Gdański, pomorskie, Polska
POLPHARMA S.A.
12. 9. 2024
Informacje o stanowisku

Zakres obowiązków

  • Samodzielność w zakresie rozwoju stałych doustnych postaci leku
  • Czynny udział w opracowywaniu strategii rozwoju produktów leczniczych
  • Projektowanie i prowadzenie badań literaturowych z wykorzystaniem dostępnych baz naukowo-patentowych
  • Rozwój praktycznych i efektywnych kosztowo formulacji farmaceutycznych, pozwalających na komercjalizację produktów leczniczych
  • Współpraca ze specjalistami z innych obszarów
  • Transfer technologii ze skali laboratoryjnej do skali produkcyjnej oraz do zewnętrznych miejsc wytwarzania
  • Modyfikacje stosowanych w produkcji technologii w celu spełnienia zmieniających się wymogów jakościowych i wymogów rejestracyjnych
  • Opracowywanie dokumentacji rejestracyjnej w zakresie wytwarzania postaci leku

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe w zakresie nauk farmaceutycznych, chemii lub biotechnologii
  • Doświadczenie w przemyśle farmaceutycznym w rozwoju formulacji stałych doustnych postaci leku
  • Umiejętność projektowania kompozycji farmaceutycznych i procesów wytwarzania m.in. w oparciu o technologię kompaktorowania, granulacji szybkoobrotowej oraz procesów w złożu fluidalnym
  • Doświadczenie w przygotowaniu dokumentacji technicznej oraz dokumentacji rejestracyjnej
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodne korzystanie z literatury specjalistycznej oraz tworzenie dokumentacji technologicznej i rejestracyjnej
  • Doskonałe umiejętności organizacyjne i komunikacyjne
  • Nastawienia na współpracę w zespole
  • Kreatywność oraz nastawienie na wynik

Oferujemy:

  • Umowa o pracę
  • Prywatna opieka medyczna
  • Ubezpieczenie na życie
  • Karta Multisport
  • Szkolenia i rozwój kompetencji zawodowych
  • Paczki świąteczne dla dzieci
  • Jeden dodatkowy dzień wolny
  • Program emerytalny

  • Praca Starogard Gdański
  • Starogard Gdański - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    110 929
    20 567