Specjalista / Specjalistka ds. Cła i Kontroli Obrotu
  • Jasionka
, Jasionka, Województwo podkarpackie, Polska
EME Aero Sp.z o.o
10. 10. 2024

Miejsce pracy: Jasionka (pow. rzeszowski)

Twój zakres obowiązków

  • Odpowiedzialność za procesy kontroli eksportu (np. określenie zgodności w dziedzinie klasyfikacji, sankcji ekonomicznych, embarga, licencji eksportowej, restrykcji handlo-wych czy przegląd transakcji pod kątem istniejących pozwoleń na wywóz)
  • Posiadanie aktualnej wiedzy na temat przepisów kontroli eksportu w celu zapewnienia zgodności z nowymi wymogami prawa
  • Przeprowadzanie dokładnych analiz produktów, technologii i oprogramowania w celu ustalenia ich klasyfikacji kontroli eksportu zgodnie z przepisami UE, USA oraz utrzy-manie ich w systemie SAP GTS
  • Udział z globalnym zespołem w projektach związanych z wymogami kontroli eksportu
  • Przeprowadzanie kontroli list podmiotów objętych sankcjami dostawców, klientów i innych partnerów biznesowych, a także zarządzanie innymi systemami sankcji zgodnie z wymaganiami odpowiednich przepisów
  • Nadzór nad procesami odpraw celnych importowych i eksportowych towarów w za-kresie stosowanych przez firmę procedur celnych w tym klasyfikacja taryfowa towa-rów celnych i akcyzowych
  • Bieżące śledzenie zmian w prawie celnym w tym współpraca z agencjami celnymi oraz organami celno-podatkowymi
  • Prowadzenie i obsługa systemów komputerowych SAP w celu umożliwienia rejestro-wania i śledzenia zdarzeń istotnych dla procesów celnych oraz rozwiązywania proble-mów

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe z zakresu Handlu międzynarodowego lub Prawa
  • Minimum 5 letnie doświadczenie zawodowe w korporacji (przemysł, lotnictwo, auto-motive)
  • Kompetencje z zakresu kontroli exportu i prawa celnego w tym wiedza teoretyczna, praktyczna i do-świadczenie w zakresie interpretacji przepisów
  • Doświadczenie w taryfikacji i klasyfikacji towaru
  • Doświadczenie z systemami ERP typu SAP, GTS
  • Bardzo dobra znajomość MS Office – szczególnie Microsoft Excel
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2 (międzynarodo-wa współpraca)
  • Umiejętność samodzielnej pracy i zarządzania wieloma priorytetami w dynamicznym środowisku

Mile widziane

  • Status agenta celnego lub ukończone szkolenia z zakresu prawa celnego

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie i długoterminowe perspektywy (pierwsza umowa o pracę na czas minimum 12 miesięcy)
  • Profesjonalny program onboardingowy i szkoleniowy dostosowany do stanowiska
  • Międzynarodowe środowisko i globalne standardy pracy
  • Pracę z najnowszymi technologiami w nowoczesnej i bezpiecznej firmie
  • Unikalną kulturę organizacyjną opartą na firmowych wartościach
  • Przystanek autobusowy tuż obok firmy

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • spotkania integracyjne
  • kawa / herbata
  • parking dla pracowników
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • pakiet relokacyjny
  • program rekomendacji pracowników
  • inicjatywy dobroczynne
  • dofinansowanie do posiłków
  • platforma benefitowa
  • firmowa drużyna sportowa
  • bonus jubileuszowy
  • premia roczna

Etapy rekrutacji

  • Rozmowa on-line
  • Rozmowa z liderem w siedzibie EME Aero

TWÓJ ROZWÓJ W EME AERO

Na jakie możliwości rozwoju możesz liczyć w EME Aero? W ramach oferowanych działań rozwojowych, nasi pracownicy mogą podnosić swoje kwalifikacje i kompetencje, zdobywać nowe doświadczenia, rozwijać umiejętności oraz pogłębiać fachową wiedzę i zawodowe zainteresowania. Wszyscy nowi pracownicy rozpoczynają pracę od indywidualnego programu szkoleniowego. Raz w roku, w ramach procesu oceny rocznej, każdy ma możliwość zaplanowania wraz z przełożonym aktywności rozwojowych przewidzianych na kolejne dwanaście miesięcy.

W EME Aero otrzymujesz możliwość uzyskania dofinansowania do różnych form kształcenia, między innymi studiów wyższych i podyplomowych, a także kursu języka angielskiego. Nasi pracownicy mają możliwość rozwoju zawodowego i osobistego poprzez udział w szkoleniach, kursach, konferencjach i warsztatach oraz rekrutacjach wewnętrznych.

EME AERO PO GODZINACH

W EME Aero pracujemy w oparciu o szacunek, zaufanie, partnerskie relacje i współpracę. Kreujemy kulturę organizacyjną, która sprzyja rozwojowi i kreatywnej pracy. Działamy etycznie, stosujemy transparentne praktyki biznesowe i jesteśmy społecznie odpowiedzialni - chętnie angażujemy się w akcje społeczne, inicjatywy charytatywne oraz inne działania na rzecz lokalnej społeczności i środowiska. Organizujemy imprezy okolicznościowe i dofinansowujemy spotkania integracyjne naszych pracowników i ich rodzin. Troszczymy się o zdrowie, well-being, komfort i ergonomię pracy. Łączy nas pasja i wyróżnia transparentność. Wspólnie dbamy o dobrą atmosferę pracy oraz budowanie i podtrzymywanie relacji między pracownikami. Dołącz do nas i sprawdź, co możemy razem zrobić!

EME Aero to wspólne przedsięwzięcie dwóch światowych liderów z branży lotniczej - Lufthansa Technik oraz MTU Aero Engines. Jesteśmy jednym z największych i najnowocześniejszych na świecie centrów serwisowych MRO (Maintenance, Repair, Overhaul) dla silników lotniczych typu GTF. Specjalizujemy się w obsłudze, naprawie i przeglądach najnowszej generacji silników turbowentylatorowych przekładniowych z serii PW1000.

Dołącz do nas i stwórz z nami swoją przyszłość! #shapeyourfuture

Wszystkie informacje o przetwarzaniu danych osobowych w tej rekrutacji znajdziesz w formularzu aplikacyjnym, po kliknięciu w przycisk "Aplikuj Teraz".

- Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

111 851
19 087