Specjalista / Specjalistka ds. bezpieczeństwa chmurowego
  • Bydgoszcz
Bydgoszcz, Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, Polska
Bank Pocztowy S.A.
27. 4. 2024
Informacje o stanowisku

O nas

Bank Pocztowy świadczy bezpieczne i proste usługi finansowe w placówkach własnej sieci, a także w Urzędach Pocztowych na terenie całego kraju. Specjalizujemy się w najprostszych produktach bankowych oferowanych w polskich złotych dla Klientów detalicznych, a także Klientów instytucjonalnych. Prowadzimy również działalność w segmencie rozliczeniowym i skarbowym.

Kluczowa jest dla nas atmosfera pracy, sprzyjająca rozwijaniu nowych inicjatyw i poszerzaniu wiedzy. Jesteśmy nastawieni na osiągnięcie celów biznesowych, które są dla nas najważniejsze. Wierzymy, że dobry zespół zrealizuje nawet najbardziej wymagające projekty. Możesz się o tym przekonać, gdy dołączysz do naszej firmy.
Twój zakres obowiązków

  • Zarządzanie poprawnością konfiguracji i hardening bezpieczeństwa usług chmurowych AWS,
  • Zarządzanie oraz konfiguracja serwisów bezpieczeństwa AWS, takich jak Shield, WAF, Security Hub, AWS Config, GuardDuty,
  • Umiejętność analizy logów z IAM Access Analyzer oraz monitorowanie logów WAF z wykorzystaniem np. Atheny,
  • Doświadczenie w praktycznym wykorzystaniu usługi KMS oraz implementacji i zarządzania enkrypcją danych,
  • Zarządzanie Landing Zone i centralizacją serwisów bezpieczeństwa AWS,
  • Zarządzanie i konfiguracja mechanizmów autoryzacji i autentykacji, tworzenia polityk, modelu RBAC / ABAC oraz PIM, PAM,
  • Doświadczenie w audytowaniu środowisk wewnętrznie jak i przy współpracy z zewnętrznymi audytorami,
  • Umiejętność konfigurowania zabezpieczeń dla typowych wektorów ataków na chmurę oraz umiejętność ich mitigacji,
  • Podstawowa znajomość bezpieczeństwa informacji w ujęciu ISO 27001, DORA, Komunikatu KNF w zakresie przetwarzania przez podmioty nadzorowane informacji w chmurze obliczeniowej publicznej lub hybrydowej.

Nasze wymagania

  • Co najmniej 3 lata doświadczenia w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego, zdobywane w międzynarodowych organizacjach
  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodne rozumienie dokumentacji technicznej.
  • Dobre zrozumienie zagadnień bezpieczeństwa informatycznego: zarządzanie bezpieczeństwem i ryzykiem, bezpieczeństwo zasobów, architektura i inżynieria bezpieczeństwa, bezpieczeństwo komunikacji i sieci, zarządzanie tożsamościami i dostępem, ocena i testowanie bezpieczeństwa.
  • Podstawowa znajomość bezpieczeństwa informacji w ujęciu ISO 27001, DORA, Komunikatu KNF w zakresie przetwarzania przez podmioty nadzorowane informacji w chmurze obliczeniowej publicznej lub hybrydowej
  • Ukończone certyfikacje w jednym lub więcej z wymienionych ścieżek bezpieczeństwa chmury: CCSK od CSA, AZ-500 od Microsoft, SCS-C01 od AWS lub podjęcie działań w zakresie uzyskania certyfikacji.

To oferujemy

  • pracę w instytucji finansowej z przyjaznym środowiskiem pracy
  • stabilne warunki zatrudnienia w ramach umowy o pracę
  • równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym
  • pracę hybrydową w naszym biurze w Bydgoszczy lub w pełni zdalną
  • bogaty pakiet benefitów

  • Praca Bydgoszcz
  • Specjalista ds. bezpieczeństwa IT Bydgoszcz
  • Specjalista ds. Sprzedaży Bydgoszcz
  • Specjalista ds. Zakupów Bydgoszcz
  • Specjalista ds. marketingu Bydgoszcz
  • Specjalista ds. ofertowania Bydgoszcz
  • Specjalista ds. Zarządzania Bydgoszcz
  • Specjalista ds. Eksportu Bydgoszcz
  • Specjalista ds. transportu Bydgoszcz
  • Specjalista ds. HR Bydgoszcz
  • Specjalista ds. turystyki Bydgoszcz
  • Bydgoszcz - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    115 408
    18 570