Specjalista/Młodszy Specjalista ds. Finansów i Bankowości
  • Brzeg Dolny
Brzeg Dolny, Brzeg Dolny, dolnośląskie, Polska
Grupa Kapitałowa PCC
3. 9. 2024

specjalista-mlodszy-specjalista-ds-finansow-i-bankowosci

Obowiązki

  • Współpraca z bankami i innymi instytucjami finansowymi w zakresie obsługi kredytowej i bieżącej spółek w Grupie PCC (w tym: kredyty obrotowe, inwestycyjne, leasing, faktoring);
  • Stała obsługa, monitorowanie zobowiązań spółek w związku z zawartymi umowami kredytowymi, leasingowymi, pożyczkowymi i innymi (spłaty, weryfikacja i płatności odsetek, obsługa zabezpieczeń, obowiązki dokumentacyjne);
  • Przygotowywanie zestawień i raportów na potrzeby wewnętrzne oraz instytucji finansowych;
  • Dobra znajomość funkcjonujących umów finansowych w dziale i praca z dokumentami;
  • Wsparcie procesu pozyskiwania nowego finansowania zewnętrznego;
  • Monitorowanie stanów środków i obrotów na rachunkach bankowych;
  • Obsługa w zakresie transakcji walutowych oraz rozliczania kart płatniczych;
  • Zapewnienie sprawnej komunikacji z klientem zewnętrznymi i wewnętrznym.

Wymagania

  • Doświadczenie w zakresie współpracy z instytucjami finansowymi lub doświadczenie w pracy w bankowosci korporacyjnej;
  • Znajomość i rozumienie istoty produktów finansowych banków: kredyty, leasingi, pożyczki, transakcje walutowe, karty płatnicze. Znajomość zagadnień dot. kredytu kupieckiego będzie dodatkowym atutem;
  • Wykształcenie wyższe, ekonomiczne;
  • Komunikatywność i otwartość zarówno w kontakcie z instytucjami finansowymi jak innymi pracownikami;
  • Dobra organizacja pracy oraz skrupulatność i sumienność w wykonywaniu powierzonych zadań;
  • Dobrze rozwinięte umiejętności analitycznego i logicznego myślenia;
  • Otwartość w poznawaniu nowych zagadnień i umiejętność szybkiego uczenia się;
  • Dobra znajomość języka angielskiego (w tym terminologii z zakresu finansów);
  • Dobra znajomość pakietu MS Office (głównie MS Excel i MS Word);
  • Znajomość systemu SAP będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy

  • Interesująca i rozwojowa praca w największej spółce chemicznej na Dolnym Śląsku o zasięgu międzynarodowym;
  • Samodzielność na stanowisku, możliwość doskonalenia i rozwijania swoich kompetencji;
  • Możliwość dogłębnego poznania szerokiej gamy produktów bankowych i konstrukcji umów;
  • Praca w małym, przyjaznym zespole oraz indywidualne podejście do każdego pracownika;
  • Możliwość zdobywania doświadczenia oraz poszerzania kompetencji poprzez współpracę z doświadczonymi pracownikami;
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w intensywnie rozwijającej się grupie kapitałowej;
  • Pakiet socjalny (dofinansowanie do wczasów, karty MultiSport, studiów, ubezpieczenia grupowego).

Źródło: Pcc/Praca

  • Praca Brzeg Dolny
  • Brzeg Dolny - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    106 427
    20 544