Specjalista/ka ds. kadr i płac
  • Wysoka
Wysoka, Wysoka, dolnośląskie, Polska
Trans.eu Group S.A
21. 7. 2024

Twój zakres obowiązków

  • kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa spółek w grupie (od mikroprzedsiębiorstw do spółki zatrudniającej powyżej 350 pracowników),
  • obsługa procesu zatrudniania pracowników, w tym: prowadzenie akt osobowych, wprowadzanie danych pracowników do programu kadrowo-płacowego, sporządzanie umów o pracę, wystawianie skierowań na badania, zgłoszenie pracownika do ZUS,
  • obsługa procesu przedłużania umów o pracę oraz procesu zwalniania pracowników, w tym sporządzanie dokumentów rozwiązujących umowę o pracę, wystawianie świadectw pracy, wyrejestrowywanie pracownika z ZUS, naliczanie i wypłata ekwiwalentu urlopowego i odpraw,
  • obsługa procesu zatrudniania cudzoziemców, w tym weryfikacja potrzeby legalizacji pracy, przygotowywanie wniosków o zezwolenie na pracę dla cudzoziemca oraz rejestracja oświadczeń o powierzeniu pracy,
  • współpraca przy przejęciu pracowników (art. 23’ KP),
  • weryfikacja dokumentacji niezbędnej do wystawiania umów cywilno-prawnych, tworzenie umów zlecenia i umów o dzieło,
  • naliczanie list płac (fundusz: osobowy, bezosobowy, socjalny) oraz stosowanie KUP 50%,
  • sporządzanie deklaracji PIT, ZUS, PFRON, zestawień PPK, sprawozdań GUS,
  • prowadzenie i rozliczanie ewidencji czasu pracy pracowników,
  • archiwizowanie dokumentów.

Nasze wymagania

  • doświadczenie na podobnym stanowisku (min. 2 lata),
  • znajomość obsługi programu kadrowo-płacowego Teta-HR (mile widziane) oraz Płatnika,
  • bardzo dobra, praktyczna znajomość zagadnień z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz podatku dochodowego, umów cywilno-prawnych,
  • praktyczna umiejętność dokonywania rozliczeń z ZUS, US, PFRON, PPK i rozliczania czasu pracy,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office,
  • dobra organizacja pracy własnej oraz terminowość,
  • pozytywne nastawienie i otwartość na zmianę,
  • chęć do nauki i samorozwoju,
  • umiejętność pracy zespołowej,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne,
  • znajomość języka angielskiego (min. B1).
  • znajomość zagadnień z zakresu PPK i funduszu socjalnego,
  • doświadczenie w zatrudnianiu obcokrajowców,
  • doświadczenie w obsłudze kadrowo-płacowej organizacji składającej się z kilku spółek.

To oferujemy

  • Chcemy, abyś robił to, co sprawia Ci najwięcej radości, ale na pewno ucieszysz się dodatkowo z:
  • pysznych śniadań, soków, herbaty, kawy (z mlekiem – od sojowego po klasyczne 2%, gdy tylko jesteś w biurze),
  • prywatnej opieki medycznej LuxMed oraz karty Multisport,
  • możliwości skorzystania z masaży odciążających kręgosłup,
  • zespołowego budżetu szkoleniowego,
  • dofinansowania do stanowiska pracy w domu (oczywiście sprzęt zapewniamy na starcie, ale gdybyś chciał/-a jakąś ekstra “magiczną” klawiaturę – dajemy taką opcję),
  • eventów integrujących zespół,
  • voucherów podarunkowych i bonów świątecznych,
  • ośrodka wczasowego nad jeziorem do dyspozycji pracowników,
  • możliwości dołączenia do różnych sekcji sportowych w firmie,
  • w przypadku współpracy w ramach UoP – dostępu do Funduszu Świadczeń Socjalnych.

  • Praca Wysoka
  • Wysoka - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    106 427
    20 544