Specjalista(-ka) ds. architektury rozwiązań
  • Warsaw
Warszawa, Warsaw, Masovian Voivodeship, Polska
mBank
10. 10. 2024

Forma zatrudnienia / wymiar pracy: umowa o pracę, pełny etat

Departament / zespół / dział:

Dołącz do zespołu, który pomaga planować i realizować strategie Grupy mBanku przy pomocy podejścia architektonicznego. Architekt(-ka) rozwiązań będzie raportował(-a) bezpośrednio do dyrektora Departamentu Zarządzania Informatyką.​

Stanowisko

Opis stanowiska

  • wspieranie i doradztwo biznesu w definiowaniu inicjatywy (programu / projektu)
  • przełożenie wymagań biznesowych i technicznych na spójną i kompletną architekturę rozwiązania
  • identyfikacja zakresu inicjatyw IT
  • zapewnienie zgodności rozwiązań z obowiązującymi decyzjami architektonicznymi
  • zaplanowanie roadmapy budowy i wdrożenia rozwiązania
  • uzyskanie wymaganych akceptacji architektury rozwiązania
  • udokumentowanie ww. decyzji o architekturze rozwiązania
  • zapewnienie aktualności opisu architektury w repozytorium
  • udział w planowaniu cyklu życia systemów informatycznych
  • udział w opracowywaniu standardów technologicznych, wzorców architektonicznych, kierunków rozwoju architektury
  • analiza istniejących rozwiązań dostępnych na rynku, przygotowywanie analiz i rekomendacji
  • współpraca z architektami korporacyjnymi i obszarowymi
  • podnoszenie jakości praktyki architektoniczne
  • nadzorowanie przestrzegania zasad ładu architektonicznego
  • realizowanie zadań w ramach wewnętrznego systemu kontroli wewnętrznej
  • bliska współpraca z Dyrektorami Departamentów IT oraz Biznesowych

Wymagania

  • posiadasz ponadprzeciętne umiejętności analityczne
  • potrafisz posługiwać się ramami architektonicznymi TOGAF (lub analogiczne ramy); mile widziany certyfikat
  • posiadasz praktyczne umiejętności modelowania przede wszystkim w ArchiMate;
  • potrafisz czytać UML i BPMN
  • potrafisz posługiwać się dowolnym repozytorium architektonicznym / narzędziem do modelowania wyposażonym w repozytorium
  • masz wiedzę na temat dobrych praktyk z obszaru zarządzania IT: ITIL, COBIT
  • potrafisz efektywnie komunikować złożone zagadnienia osobom na różnych szczeblach organizacji, włącznie z CxO i zarówno w IT jak i w Biznesie
  • znasz język angielski na poziomie komunikatywnym (B1)
  • jesteś samodzielny(-a) w szukaniu rozwiązań
  • lubisz się uczyć i chętnie dzielisz się swoją wiedzą
  • posiadasz otwarty umysł i potrafisz myśleć niestandardowo
  • jesteś zaangażowany(-a) i posiadasz cechy dobrego lidera
  • masz doświadczenie w inicjatywach dotyczących formułowania strategii IT/biznesowej

  • Praca Warszawa
  • Specjalista ds. Sprzedaży Warszawa
  • Specjalista ds. Zakupów Warszawa
  • Specjalista ds. marketingu Warszawa
  • Specjalista ds. ofertowania Warszawa
  • Specjalista ds. Zarządzania Warszawa
  • Specjalista ds. Eksportu Warszawa
  • Specjalista ds. transportu Warszawa
  • Specjalista ds. HR Warszawa
  • Specjalista ds. turystyki Warszawa
  • Specjalista ds. Zaopatrzenia Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 851
    19 087