Specjalista ds. zakupów
  • Olsztyn
Olsztyn, Olsztyn, warmińsko-mazurskie, Polska
Corab S.A.
5. 9. 2024

Twój zakres obowiązków

  • Zapewnienie dostępności wybranych produktów w jak najniższych cenach
  • Zachowanie dobrych relacji z partnerami handlowymi
  • Ścisła komunikacja z działem sprzedaży odnośnie: prognoz zakupowych, zapewnienia dostępności wybranych produktów, informowania o ewentualnych zmianach w ilościach lub dacie dostawy produktów ze stałej oferty, informowania w przypadku zmiany technologicznej zamawianych produktów
  • Zamawianie wybranych komponentów dla zapewnienia ciągłości produkcji w fabryce
  • Zakładanie zamówień do dostawców w systemie wraz z opisami i kontrola realizacji tychże zamówień z magazynem
  • Weryfikowanie faktur zakupowych pod kątem wcześniej ustalonych warunków cenowo logistycznych
  • Pilnowanie i weryfikacja terminowości dostaw
  • Zakładanie indeksów na nowo sprowadzone produkty i uzupełnienie ich według standardów firmy. Weryfikacja poprawności danych w systemie B2B
  • Organizacja pełnej dokumentacji do każdego nowego produktu: karty katalogowe, certyfikaty, instrukcje - konsultacja z działem technicznym
  • Tłumaczenia ww. dokumentów na język polski
  • Obliczanie i weryfikowanie cen bazowych. Zrozumienie i weryfikacja mechanizmów obliczania cen bazowych oraz hurtowych sugerowanych w systemie
  • Weryfikowanie odpraw celnych – sprawdzanie dokumentów SAD, pod kątem naliczenia należności celno-podatkowych
  • Sprawdzanie zgodności dokumentacji handlowej zakupionego towaru oraz sprawdzanie czy spełnienia wymogi celno-skarbowe

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe (mile widziane ekonomiczne/logistyczne)
  • Konieczne doświadczenie w zakupach, mile widziane spoza UE
  • Rozumienie procesów logistycznych (samolot, pociąg, statek) oraz podziału kosztów i odpowiedzialności za towar INCOTERMS
  • Umiejętność prawidłowego zaklasyfikowania taryfikacji celnej towarów
  • Angielski minimum B2
  • Dobra znajomości programu Microsoft Excel
  • Znajomość i stosowanie obowiązującego zintegrowanego systemu handlowo-magazynowego

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o Umowę o pracę na pełen etat
  • Nowoczesne biuro
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Kartę sportową
  • Wczasy pod gruszą
  • Ubezpieczenie na życie na preferencyjnych warunkach

  • Praca Olsztyn
  • Specjalista ds. Zakupów Olsztyn
  • Specjalista ds. ofertowania Olsztyn
  • Specjalista ds. Zarządzania Olsztyn
  • Specjalista ds. Eksportu Olsztyn
  • Specjalista ds. transportu Olsztyn
  • Specjalista ds. HR Olsztyn
  • Specjalista ds. reklamy Olsztyn
  • Specjalista ds. turystyki Olsztyn
  • Specjalista ds. Zaopatrzenia Olsztyn
  • Specjalista ds. finansów Olsztyn
  • Olsztyn - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    106 427
    20 544