Specjalista ds. VAT z Językiem Angielskim - rekrutacja online
  • Poznań
Poznań, Poznań, wielkopolskie, Polska
HRK S.A.
23. 8. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska pracy

Dla naszego klienta, światowego lidera w obszarze produkcji, szukamy Specjalista ds. VAT, który będzie zarządzać deklaracjami VAT w krajach Europy, zapewniając ich dokładność i zgodność z przepisami. Obejmiesz kluczową rolę w usprawnianiu procesów finansowych i prowadzeniu inicjatyw mających na celu wdrażanie najlepszych praktyk. Dzięki ciekawym projektom i współpracy, ta rola oferuje zarówno wyzwania, jak i ciągły rozwój w obszarze VAT.

Specjalista ds. VAT z Językiem AngielskimMiejsce pracy: Poznań

Zadania:

  • Przygotowanie i składanie deklaracji VAT oraz Intrastat dla krajów europejskich
  • Tworzenie raportów VAT od podstaw, na podstawie danych zaczerpniętych od klientów oraz składanie deklaracji podatkowych na przypisanych rynkach
  • Regularna analiza kont VAT, aby upewnić się, że księgowania są poprawne, oraz podejmowanie odpowiednich działań w przypadku wystąpienia rozbieżności
  • Uzgodnienia kont oraz prowadzenie rozliczeń VAT na koniec miesiąca
  • Nadzór nad procesem płatności i należności VAT, oraz dbanie o terminowy przepływ transakcji
  • Prowadzenie i wspieranie inicjatyw ciągłego doskonalenia i standaryzacji w procesach księgowania i raportowania VAT w celu wdrożenia najlepszych praktyk
  • Zapewnienie zgodności z przepisami VAT w całym przypisanym regionie
  • Utrzymywanie silnych relacji z lokalnymi partnerami finansowymi
  • Udział we wdrożeniach oraz projektach implementacyjnych w ramach potrzeb

Wymagania:

  • Minimum 2 lata doświadczenia w procesach VAT (sporządzanie deklaracji, obsługa płatności, raportowanie, uzgadnianie kont itp.)
  • Doświadczenie w przygotowywaniu raportów VAT’owych
  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie finansów, rachunkowości lub na kierunku pokrewnym
  • Znajomość prawa VAT w Unii Europejskiej
  • Umiejętność stosowania przepisów VAT w praktyce biznesowej
  • Praktyczne doświadczenie w obsłudze systemu SAP będzie dodatkowym atutem
  • Silna dbałość o szczegóły i dotrzymywanie założonych terminów
  • Biegła znajomość języka angielskiego
  • Zaawansowane umiejętności w zakresie MS Excel
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne
  • Wysoka organizacja pracy, dokładność i elastyczność
  • Otwartość na nowe wyzwania

Oferujemy:

  • Ciągłe możliwości nauki poprzez wewnętrzny system szkolenia, w tym dostęp do LinkedIn Learning
  • Udział w firmowych wydarzeniach integracyjnych
  • Prywatna opieka zdrowotna
  • Elastyczne warunki pracy, w tym możliwość pracy zdalnej do trzech dni w tygodniu
  • Atrakcyjne benefity, w tym dofinansowanie aktywności sportowych oraz dodatkowe dni wolne, a także premia roczna
  • Możliwości zaangażowania się w działania na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu
  • Wspierające środowisko skoncentrowane na rozwoju osobistym i zawodowym
  • Dynamiczne środowisko pracy z możliwością realizacji innowacyjnych projektów
  • Dodatkowe benefity socjalne

  • Praca Poznań
  • Specjalista ds. Sprzedaży Poznań
  • Specjalista ds. Zakupów Poznań
  • Specjalista ds. marketingu Poznań
  • Specjalista ds. ofertowania Poznań
  • Specjalista ds. Zarządzania Poznań
  • Specjalista ds. Eksportu Poznań
  • Specjalista ds. transportu Poznań
  • Specjalista ds. HR Poznań
  • Specjalista ds. turystyki Poznań
  • Specjalista ds. Zaopatrzenia Poznań
  • Poznań - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    110 929
    20 567