Specjalista ds. Systemów Kopii Zapasowych
  • Plock
Płock, Plock, Masovian Voivodeship, Polska
ORLEN S.A.
20. 9. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska:

  • Kompleksowe zarządzanie systemami kopii zapasowych oraz zapewnianie ich niezawodności i bezpieczeństwa
  • Odpowiedzialność za regularne sprawdzanie oraz utrzymywanie działania systemów backupowych, w tym aktualizacja oprogramowania oraz sprzętu wykorzystywanego do tworzenia kopii zapasowych
  • Planowanie i koordynacja prac nad projektowaniem oraz realizacją zmian w infrastrukturze systemów backupu
  • Opracowywanie strategii wdrażania nowych technologii i usprawnień, zarządzanie projektami związanymi z wprowadzaniem zmian oraz zapewnienie ich skutecznej implementacji
  • Monitorowanie infrastruktury systemów kopii zapasowych, w tym analiza ich wydajności, weryfikacja i rozwiązywanie zgłaszanych problemów
  • Współpraca z innymi zespołami IT oraz zewnętrznymi dostawcami rozwiązań informatycznych oraz wdrażanie rekomendacji dotyczących poprawy systemów backupowych
  • Zapewnianie stabilności i bezpieczeństwa administrowanych systemów
  • Tworzenie i wdrażanie skryptów automatyzujących rutynowe zadania administracyjne, w celu optymalizacji procesów związanych z zarządzaniem kopiami zapasowymi
  • Przygotowywanie procedur dotyczących tworzenia, przechowywania i odzyskiwania kopii zapasowych, a także instrukcji dla użytkowników i administratorów systemów backupowych
  • Prowadzenie i aktualizowanie dokumentacji dotyczącej infrastruktury backupowej, dbanie o jej zgodność z aktualnym stanem technologicznym i proceduralnym

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe, preferowane informatyczne lub pokrewne
  • Kilkuletnie doświadczenie w administrowaniu systemami kopii zapasowych (DELL, Veritas, Veeam)
  • Dobra znajomość systemów wirtualizacji (np. VMware) oraz zagadnień sieciowych (protokoły sieciowe, topologie, sprzęt)
  • Znajomość Windows, Linux (SLES, RedHat, CentOS)
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • Prawo jazdy kat. B
  • Skuteczność w działaniu oraz odpowiedzialność biznesowa
  • Nastawienie na ciągły rozwój i umiejętność czerpania z różnych perspektyw

Mile widziane

  • Wiedza z obszaru cyberbezpieczeństwa
  • Praktyczna znajomość systemu Linux (SLES, RedHat)
  • Wiedza w zakresie zarządzania urządzeniami Data Domain
  • Ukończone szkolenia specjalistyczne w zakresie systemów kopii zapasowych (Networker, Avamar, Netbackup, Veeam)

Oferujemy:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Praca w nowoczesnym, międzynarodowym koncernie
  • Możliwość pracy z ekspertami z różnych dziedzin
  • Wyzwania zawodowe na światowym poziomie
  • Uczestnictwo w dużych, nowatorskich projektach
  • Dostęp do nowoczesnych narzędzi i metod pracy

  • Praca Płock
  • Specjalista ds. Sprzedaży Płock
  • Specjalista ds. Zakupów Płock
  • Specjalista ds. marketingu Płock
  • Specjalista ds. ofertowania Płock
  • Specjalista ds. Zarządzania Płock
  • Specjalista ds. Eksportu Płock
  • Specjalista ds. transportu Płock
  • Specjalista ds. HR Płock
  • Specjalista ds. turystyki Płock
  • Specjalista ds. Zaopatrzenia Płock
  • Płock - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    115 225
    21 045