Specjalista ds. Środowiska / Environmental Specjalist
  • Zawiercie
Zawiercie, Zawiercie, Silesian Voivodeship, Polska
ELEMENTAL STRATEGIC METALS sp. z o.o.
7. 9. 2024

Miejsce pracy: Zawiercie

Twój zakres obowiązków

  • Zapewnienie spełnienia wymagań z obszaru ochrony środowiska, gospodarki odpadami, w tym transgranicznego przemieszczania odpadów,
  • Weryfikacja i bieżąca kontrola wymagań prawnych z obszaru ochrony środowiska, gospodarki odpadami, w tym transgranicznego przemieszczania odpadów baterii litowo-jonowych i ich komponentów przeznaczonych do recyklingu,
  • Przygotowywanie, nadzór, archiwizowanie oraz administracja obiegiem przygotowywanych dokumentów z obszaru ochrony środowiska, gospodarki odpadami, w tym transgranicznego przemieszczania odpadów,
  • Koordynowanie prac podmiotów zewnętrznych wspierających działania z obszaru ochrony środowiska, gospodarki odpadami, w tym transgranicznego przemieszczania odpadów,
  • Zapewnienie wsparcia najwyższemu kierownictwu przy wszelkich decyzjach dotyczących kwestii środowiskowych,
  • Wspieranie obszaru obsługi klienta, w tym organizowanie/uczestniczenie w audytach.
  • Na dalszym etapie:
  • Uzyskiwanie wymaganych prawnie: decyzji, pozwoleń i innych wymaganych dokumentów dla instalacji do ekstrakcji litu,
  • Prowadzenie wymaganej przez prawo dokumentacji/sprawozdawczości/pomiarów
  • Szkolenia pracowników w zakresie wymagań ochrony środowiska,
  • Uczestniczenie w kontrolach prowadzonych przez zewnętrzne organy kontrolne.
  • Ensuring compliance with requirements in the area of environmental protection and waste management, including cross-border waste movement,
  • Verification and ongoing control of legal requirements in the area of environmental protection, waste management, including cross-border movement of waste lithium-ion batteries and their components intended for recycling,
  • Preparation, supervision, archiving and administration of the circulation of prepared documents in the area of environmental protection, waste management, including cross-border waste movement,
  • Coordinating the work of external entities supporting activities in the area of environmental protection and waste management, including cross-border waste movement,
  • Providing support to top management on all decisions regarding environmental issues,
  • Supporting the customer service area, including organizing/participating in audits.
  • At a later stage:
  • Obtaining legally required: decisions, permits and other required documents for lithium extraction installation,
  • Maintaining documentation/reporting/measurements required by law
  • Employee training in environmental protection requirements,
  • Participating in inspections conducted by external inspection authorities.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe z zakresu ochrony środowiska/inżynierii środowiska lub pokrewne,
  • 2-3 lata doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym C1,
  • Posiadanie doświadczenia w pracy z bateriami litowo-jonowymi, recyklingu, gospodarce odpadami będzie dodatkowym atutem.
  • Zaangażowanie, komunikatywność, umiejętność pracy pod presją czasu
  • Zorientowanie na wynik, samodzielność
  • Umiejętności interpersonalne, umiejętność pracy z klientem
  • Bachelor’s degree in environmental protection/environmental engineering or related field,
  • 2-3 years of experience working in a similar position,
  • Knowledge of English at advanced level C1,
  • Having experience in working with lithium-ion batteries, recycling, waste management will be an additional advantage
  • Commitment, communication skills, ability to work under time pressure
  • Result-oriented, independent
  • Interpersonal skills, ability to work with the custom

To oferujemy

  • Budowanie nowoczesnego miejsca pracy
  • Stabilne zatrudnienie w renomowanej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Konieczność rozwoju zawodowego i udziału w ciekawych projektach
  • Pracę w dynamicznym i profesjonalnym zespole
  • Dostęp do nowoczesnego sprzętu i narzędzi niezbędnych do wykonywania obowiązków
  • Pakiet benefitów socjalnych (m.in. prywatna opieka medyczna, karta sportowa)

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • kawa / herbata
  • parking dla pracowników

Elemental Strategic Metals należy do Grupy Elemental, w skład której wchodzą  podmioty zajmujące się urban mining i recyklingiem. Spółki należące do Grupy ELEMENTAL prowadzą działalność w ramach czterech linii biznesowych:

recycling zużytych katalizatorów (SAC),

recycling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (WEEE),

recycling obwodów drukowanych (PCB),

recycling złomu metali nieżelaznych (non- ferrous).

Spółka Elemental Strategic Metals zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem technologii w zakresie przetwórstwa, odzysku i rafinacji strategicznych metali przemysłowych i metali szlachetnych.

Przedmiotem działalności Spółki jest również aplikacja metali strategicznych i szlachetnych w nowych dziedzinach przemysłu w szczególności w obszarze elektromobilności i produkcji ogniw.

Wszystkie informacje o przetwarzaniu danych osobowych w tej rekrutacji znajdziesz w formularzu aplikacyjnym, po kliknięciu w przycisk "Aplikuj Teraz".

  • Praca Zawiercie
  • Zawiercie - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    107 069
    20 392