Specjalista ds. Rozwoju Produktów Leczniczych
  • Pustynia
podkarpackie, Pustynia, podkarpackie, Polska
Olimp Labs
14. 7. 2024

Twój zakres obowiązków

  • Realizacja strategii rozwoju nowych produktów leczniczych
  • Identyfikacja i rozwój rynku
  • Analiza naukowych baz danych pod kątem poszukiwania nowych i znanych substancji aktywnych, które mogą mieć zastosowanie w produktach leczniczych
  • Przegląd literatury (artykuły naukowa, opracowania, itp.) wymagań prawnych i wytycznych (farmakopealnych, EMA/ICH) w zakresie planowanych i prowadzonych prac dotyczących rejestracji produktów leczniczych
  • Udział w opracowaniu dokumentacji CMC na różnych etapach rozwoju produktu
  • Opracowanie dokumentacji rejestracyjnej odnoszącej się do jakości produktów leczniczych, surowców farmaceutycznych – moduł 3 Quality, moduł 2.3 QOS
  • Ocena dokumentacji ASMF dla substancji czynnych pod kątem spełnienia odpowiednich wymagań
  • Ocena dokumentacji rejestracyjnej odnoszącej się do jakości pod kątem zgodności z wymaganiami odpowiednich monografii i wytycznych EMA/ICH
  • Wytyczne, weryfikacja i zatwierdzanie druków informacyjnych (ulotki dla pacjenta i Charakterystyki Produktu Leczniczego)
  • Przygotowywanie wybranej dokumentacji do wniosków o zmianę w pozwoleniu na dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego oraz wniosków o re-rejestrację
  • Budowanie kontaktów z zagranicznymi oferentami gotowych dossier – audytowanie dokumentacji
  • Podejmowanie decyzji/wydawanie opinii w sprawie możliwości i sposobu wprowadzenia do obrotu nowego produktu leczniczego czy też wyboru kategorii rejestracyjnej
  • Udział w narodowych i międzynarodowych procedurach rejestracyjnych
  • Śledzenie zmian w prawie i wytycznych (na rynku polskim i w UE) dotyczących zagadnień związanych z rejestracją produktów leczniczych

Nasze wymagania

  • Kilkuletnie poparte doświadczenie w firmie farmaceutycznej na stanowisku wymagającym znajomości w dziedzinie rejestracji i wytwarzania produktów leczniczych oraz zagadnień z tym powiązanych
  • Wykształcenie wyższe medycyna , farmacja, chemia, biologia, biotechnologia lub pokrewne
  • Dobra znajomość prawa farmaceutycznego
  • Znajomość przepisów krajowych i wspólnotowych regulujących zagadnienia dopuszczania do obrotu oraz wytwarzania produktów leczniczych,
  • Praktyczna umiejętność interpretacji prawa farmaceutycznego, wytycznych EMA, ICH oraz Farmakopei Europejskiej w zakresie opracowania dossier produktu leczniczego
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Umiejętność strategicznego myślenia
  • Kreatywność, umiejętność inicjowania zmian, silna motywacja do pracy
  • Wysokie zdolności organizacyjne, odpowiedzialność i precyzja w działaniu
  • Postawa kompleksowego załatwiania powierzonego zadania
  • Zmysł badawczy i umiejętność podejmowania szybkich decyzji
  • Umiejętność przygotowania dokumentacji w formacie eCDT

To oferujemy

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanego doświadczenia i efektów pracy
  • Prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie
  • Kartę Multi Sport
  • SmartLunch
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Stabilną pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku

  • Praca podkarpackie
  • podkarpackie - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    102 988
    19 648