Specjalista ds. podatku akcyzowego
  • Bytom
Bytom, Bytom, śląskie, Polska
Nioo Technology Europe Spółka z o. o.
26. 9. 2024

Firma Nioo Labs – wiodący światowy producent woreczków nikotynowych została założona w 2018 w Chinach. Kiedy członkowie naszego zespołu odkryli, że palacze pragną bardziej innowacyjnych produktów niż papierosy, aby żyć zdrowiej, zdaliśmy sobie sprawę, że powinniśmy coś zrobić. Jak większość ludzi, którzy marzą o zmianie świata, naszą misją jest stworzenie świata wolnego od dymu i tytoniu. Wiemy, że rzucanie tytoniu nie jest jednoetapowe, więc budujemy przyjazną dla użytkownika platformę z najnowszą technologią i innowacją. Nasze produkty cieszą się co raz większym zainteresowaniem, dlatego przyszedł czas na kolejny etap. Postanowiliśmy rozszerzyć obszar naszej działalności i obecnie rozwijamy naszą produkcję w Polsce – Nioo Technology Europe Sp. z o. o.

W związku z tym przedsiębiorstwa, poszukujemy osoby na stanowisko:
OBOWIĄZKI:

  • obsługa spraw związanych z prowadzeniem składu podatkowego;
  • terminowa realizacja dziennych wpłat podatku akcyzowego;
  • rozliczanie procedury zawieszenia poboru akcyzy wyrobów akcyzowych przemieszczanych w ramach Wewnątrzwspólnotowej Dostawy Towarów (WDT) lub objętych procedurą eksportu;
  • kontrola i nadzór procesów związanych z podatkiem akcyzowym w firmie, w tym ewidencją elektroniczną składu podatkowego, znaków akcyzy, zarejestrowanego wysyłającego;
  • obsługa Systemu Przemieszczania oraz Nadzoru Wyrobów Akcyzowych EMCS PL 2;
  • kontakt i współpraca z doradcami podatkowymi oraz agencją celną prowadzącą obsługę celną Spółki;
  • kontrola i nadzór nad przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do założenia i prowadzenia składu podatkowego;
  • naliczanie podatku, sporządzanie, podpisywanie i składanie deklaracji akcyzowych AKC-4;
  • bieżąca kontrola w zakresie rozliczeń akcyzowych;

WYMAGANIA:

  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki z zakresu rachunkowości i finansów lub prawa ze specjalnością podatków);
  • znajomość przepisów z zakresu akcyzy i cła;
  • dobra organizacja pracy i umiejętność priorytetyzacji zadań;
  • umiejętność analityczne i logicznego myślenia;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym;
  • znajomość MS Office;
  • zaangażowanie i pozytywne nastawienie do pracy;
  • komunikatywność i umiejętność pracy zespołowej;
  • proaktywne podejście do rozwiązywania problemów.

  • Praca Bytom
  • Specjalista ds. Sprzedaży Bytom
  • Specjalista ds. Zakupów Bytom
  • Specjalista ds. marketingu Bytom
  • Specjalista ds. ofertowania Bytom
  • Specjalista ds. Zarządzania Bytom
  • Specjalista ds. Eksportu Bytom
  • Specjalista ds. transportu Bytom
  • Specjalista ds. HR Bytom
  • Specjalista ds. turystyki Bytom
  • Specjalista ds. Zaopatrzenia Bytom
  • Bytom - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    109 035
    19 836