Specjalista ds. Podatków oraz Sprawozdawczości
  • Chorzów
Chorzów, Chorzów, Województwo śląskie, Polska
Human & Hunter Professional
6. 6. 2024

Dla naszego klienta z sektora bankowego poszukujemy kandydatów do nowo tworzonego działu Podatków i Sprawozdawczości. Jest to niepowtarzalna szansa na zaangażowanie się w unikalny na skalę europejską projekt i współpracę z renomowanymi ekspertami w dziedzinie restrukturyzacji. Za nami masz szansę nie tylko na rozwój zawodowy, ale i osobisty, uczestnicząc w projektach, które definiują nowe standardy w bankowości. Oferta jest dostępna wyłącznie w Human & Hunter Professional.

Lokalizacja: Chorzów, dzielnica Klimzowiec

Co oferujemy?

  • Elastyczność pracy: Możliwość pracy hybrydowej (nawet powyżej 50% pracy zdalnej).
  • Komfortowe środowisko pracy: Do dyspozycji pracowników oddajemy nowoczesną przestrzeń w wysokiej klasy biurowcu. W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy, stacja kolejowa a także ogólnodostępny, darmowy parking.
  • Dynamiczny rozwój kompetencji: Jako członek nowo tworzonego zespołu weźmiesz udział w kształtowaniu procesów i procedur. W ramach naszej struktury będziesz mieć możliwość angażowania się w pracę różnych grup projektowych, co da Ci szansę poszerzania wiedzy o nowe obszary. Ponadto, angażując się w ten projekt uzyskasz możliwość bezpośredniej pracy z najlepszymi specjalistami z zakresu doradztwa restrukturyzacyjnego w Polsce!
  • Konkurencyjne wynagrodzenie i system premiowy: Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie oraz system premiowy, dzięki któremu poczujesz, że Twoje zaangażowanie w wykonywanie powierzonych obowiązków zostało docenione.
  • Stabilne zatrudnienie: Szukamy partnerów do długofalowej współpracy. Pierwszą umowę o pracę podpiszemy na okres minimum 6 miesięcy, a kolejną na czas nieokreślony.
  • Rozwój naszych struktur: Aktualnie nasz zespół składa się z 50 specjalistów, ale planujemy w krótkim czasie rozszerzyć zatrudnienie do około 120 osób. Nasza struktura jest płaska dzięki czemu maksymalnie skracamy ścieżkę raportowania i usprawniamy proces decyzyjny.

Twój zakres obowiązków:

  • Zarządzanie zobowiązaniami podatkowymi: Zajmiesz się klasyfikacją VAT i CIT, zgodnie z przepisami podatkowymi.
  • Precyzyjne wyliczanie podatków: Będziesz odpowiedzialny za dokładne obliczanie CIT, VAT i podatku bankowego, zapewniając zgodność z wymogami prawnymi i finansowymi specyficznymi dla sektora bankowego.
  • Wsparcie strategiczne w grupie: Poprzez przygotowywanie dokumentacji cen transferowych, przyczynisz się do efektywnej współpracy i optymalizacji kosztów w ramach grupy kapitałowej w branży finansowej.
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych: Tworzenie jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych zgodnie z międzynarodowymi standardami MSR/MSSF (bilans, RZIS, CF, kapitały, noty).
  • Raportowanie schematów podatkowych (MDR).
  • Wsparcie informacyjne: Będziesz odpowiedzialny za przygotowanie raportów i zestawień na potrzeby zarządu.

Ta rola jest dla Ciebie, jeśli:

  • Posiadasz doświadczenie zawodowe w dziale podatkowym lub w dziedzinie sprawozdawczości finansowej w sektorze bankowym.
  • Znasz systemy operacyjne i księgowe (DEF 3000, Comarch Optima, TETA etc.) oraz swobodnie posługujesz narzędziami pakietu MS Office.
  • Ukończyłeś studia wyższe o profilu rachunkowości, bankowości, finansów, ekonomii lub pokrewnych.
  • Potrafisz łatwo adaptować się do zmieniającego się środowiska pracy oraz nadawać zadaniom priorytety i masz wysokie umiejętności analityczne.

  • Praca Chorzów
  • Specjalista ds. Sprzedaży Chorzów
  • Specjalista ds. Zakupów Chorzów
  • Specjalista ds. marketingu Chorzów
  • Specjalista ds. ofertowania Chorzów
  • Specjalista ds. Zarządzania Chorzów
  • Specjalista ds. Eksportu Chorzów
  • Specjalista ds. transportu Chorzów
  • Specjalista ds. HR Chorzów
  • Specjalista ds. turystyki Chorzów
  • Specjalista ds. Zaopatrzenia Chorzów
  • Chorzów - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    82 870
    15 696