Specjalista ds. Ochrony Środowiska i BHP - rekrutacja online
  • Starachowice
Starachowice, Starachowice, świętokrzyskie, Polska
HRK S.A.
23. 5. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska pracy

Naszym Klientem jest firma produkcyjna działająca w branży wyposażenia łazienek.

Specjalista ds. Ochrony Środowiska i BHPMiejsce pracy: Starachowice

Zadania:

  • Nadzorowanie przestrzegania przepisów prawnych, polityk i wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, higieny pracy i ochrony środowiska.
  • Implementacja działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa i warunków pracy, przeprowadzanie wewnętrznych audytów.
  • Zarządzanie dokumentacją z obszaru bezpieczeństwa, higieny pracy i ochrony środowiska zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  • Tworzenie wymaganych raportów i analiz statystycznych.
  • Planowanie oraz przeprowadzanie szkoleń z zakresu bezpieczeństwa, higieny pracy i ochrony środowiska.
  • Wykonywanie analiz i ocen ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy.
  • Badanie przyczyn i okoliczności wypadków, prowadzenie dokumentacji związanej z incydentami.
  • Monitorowanie terminowej realizacji oraz prowadzenie rejestracji pomiarów czynników szkodliwych w miejscu pracy.
  • Udział w opracowywaniu analiz dotyczących wpływu na środowisko.
  • Pilnowanie aktualności pozwoleń związanych z ochroną środowiska.
  • Rozwój i utrzymanie systemu zarządzania środowiskowego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz standardami ISO 14001 i 9001.
  • Współpraca z partnerami biznesowymi w zakresie gospodarki odpadami.
  • Kontakt z instytucjami zewnętrznymi oraz organami nadzoru w zakresie przestrzegania regulacji.

Wymagania:

  • Minimum 2 lata doświadczenia zawodowego na analogicznym stanowisku.
  • Atutem będzie doświadczenie zdobyte w firmie o profilu produkcyjnym ale nie jest to warunek konieczny.
  • Wyższe wykształcenie kierunkowe (studia wyższe lub podyplomowe).
  • Praktyczne doświadczenie w zakresie przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska.
  • Znajomość Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Środowiskiem.
  • Umiejętność efektywnej komunikacji oraz pracy zespołowej.
  • Doskonała zdolność organizacji pracy.
  • Prawo jazdy kategorii B.

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o Umowę o Pracę.
  • Elastyczny czas pracy.
  • Dostęp do szerokiej puli benefitów pozapłacowych.
  • Samodzielne, odpowiedzialne i decyzyjne stanowisko.
  • Możliwość rozwoju w strukturach firmy.

  • Praca Starachowice
  • Starachowice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    90 980
    16 157