Specjalista ds. ochrony środowiska
  • Wykroty
, Wykroty, Lower Silesian Voivodeship, Polska
Boerner Insulation sp. z o.o.
2. 9. 2024

Miejsce pracy: Wykroty (pow. bolesławiecki)

Twój zakres obowiązków

  • Rozwój i wdrażanie strategii ochrony środowiska.
  • Nadzór nad przestrzeganiem regulacji dotyczących ochrony środowiska.
  • Przygotowywanie raportów i rekomendacji dotyczących ochrony środowiska.
  • Monitorowanie i kontrola obiektów zakładu pracy pod kątem zgodności z przepisami ochrony środowiska.
  • Przeprowadzanie ocen środowiskowych i badań wpływu.
  • Opracowywanie i wdrażanie planów zarządzania środowiskowego.
  • Zbieranie i analizowanie danych środowiskowych.
  • Edukowanie i szkolenie personelu w zakresie praktyk środowiskowych.
  • Terminowe składanie sprawozdań do instytucji nadzorujących ochronę środowiska zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
  • Monitoring zmian w przepisach ochrony środowiska w szczególności w zakresie działalności pracodawcy.
  • Kontrolowanie substancji używanych na terenie zakładu w procesach produkcyjnych oraz okołoprodukcyjnych pod kątem rejestracji oraz wpływu na środowisko.
  • Ocena złożonych zagrożeń, możliwości i skutków dla środowiska wynikających z działalności zakładu.
  • Współpraca z agencjami rządowymi i organami prawnymi oraz nawiązywanie/utrzymywanie pozytywnych relacji.
  • Zbieranie danych dotyczących zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby będących wynikiem działalności pracodawcy.
  • Prowadzenie spraw związanych z KOBiZE.
  • Nadzorowanie procesów związanych z gospodarką odpadów (BDO).
  • Analiza wyników badań w celu określenia skali wpływu na środowisko.

Nasze wymagania

  • Wyższe wykształcenie techniczne (w dziedzinie inżynierii ochrony środowiska).
  • Min. 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku w zakładzie produkcyjnym.
  • Znajomość standardów zarządzania zgodnie z normą ISO 14001.
  • Praktyczna znajomość przepisów z zakresu ochrony środowiska (odpady, ścieki, zanieczyszczenie powietrza, system EU ETS).
  • Czynne prawo jazdy kat.B.
  • Praktyczna znajomość pakietu MS Office (Excel i Power Point).
  • Komunikatywność.
  • Rzetelność, odpowiedzialność, samodzielność i konsekwencja w działaniu.

Mile widziane

  • Znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie na poziomie minimum B1).

To oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Pakiet medyczny oraz ubezpieczenie na życie za 1 zł
  • Dofinansowanie posiłków w firmowej kantynie
  • Karta lunchowa
  • Świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
  • Możliwość rozwoju zawodowego i zdobycia doświadczenia

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • karty przedpłacone

- Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

106 427
20 544