Specjalista ds. Ochrony Środowiska
  • Kęty
Kęty, Kęty, Małopolskie, Polska
Alumetal SA
16. 10. 2024
Informacje o stanowisku

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Stały nadzór nad realizowaniem polityki środowiskowej w zakładach Grupy Alumetal,
  • Przeprowadzanie audytów oraz raportowanie stanu w zakresie ochrony środowiska w Grupie;
  • Nadzór nad przestrzeganiem wymagań prawa w zakresie ochrony środowiska oraz wynikających z norm ISO 14001;
  • Kontrola warunków pracy w zakresie ochrony środowiska oraz składanie wniosków i aktywne uczestnictwo w celu podnoszenia standardów w tym zakresie;
  • Inicjowanie, proponowanie oraz wdrażanie rozwiązań prośrodowiskowych
  • Opracowywanie wewnętrznych zarządzeń i instrukcji oraz procedur systemowych ISO 14001;
  • Nadzór nad prowadzeniem obowiązkowych pomiarów środowiskowych zgodnie z wydanymi PZ w grupie,
  • Nadzór nad spełnianiem wymagań PZ oraz wymagań określonych w procedurach UsO,
  • Znajomość konkluzji BAT,
  • Współpraca z poszczególnymi działami, firmami zewnętrznymi oraz urzędami i instytucjami w zakresie wprowadzania ewentualnych zmian w wydanych PZ,
  • Obsługa systemu BDO,
  • Prowadzenie szkoleń wewnętrznych z zakresu ochrony środowiska,
  • Nadzór nad funkcjonowaniem wewnętrznych procedur z zakresu ochrony środowiska,
  • Nadzorowanie bieżących spraw dotyczących ochrony środowiska oraz współpraca z instytucjami i urzędami w tym zakresie;
  • Przygotowywanie niezbędnych dokumentów oraz prowadzenia sprawozdawczości w zakresie Ochrony Środowiska;
  • Ścisła współpraca z Pełnomocnikiem Zarządu ds. bezpieczeństwa i ochrony środowiska;
  • Ścisła współpraca z działem Inwestycji i Rozwoju w zakresie nowo powstających inwestycji i projektów,
  • Współpraca z pozostałymi pracownikami działu BHP i Ochrony Środowiska w zakładach w Polsce i na Węgrzech.

WYMAGANIA:
  • wykształcenie wyższe o kierunku lub specjalności w zakresie ochrony środowiska;
  • minimum 2 - letnie doświadczenie w firmie produkcyjnej w dziale ochrony środowiska lub doświadczenie na samodzielnym stanowisku specjalisty ds. ochrony środowiska;
  • znajomość Systemu Zarządzania ISO 14001;
  • bardzo dobra znajomość przepisów o ochronie środowiska w tym ustawy o odpadach;
  • samodzielność i własna inicjatywa w działaniu;
  • umiejętność organizacji pracy, komunikatywność;
  • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym;
  • znajomość środowiska BDO;
  • gotowość do częstych delegacji (2-3 razy w miesiącu);
  • prawo jazdy kat. B;
  • mile widziane doświadczenie w zakresie BHP, jednak nie jest to warunek konieczny;

OFERUJEMY:
  • zatrudnienie oraz możliwość rozwoju zawodowego w firmie o stabilnej pozycji na rynku;

  • możliwość wprowadzania własnych inicjatyw i standardów w Grupie,

  • wsparcie zespołu i przyjazną atmosferę w dziale,

  • szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe;

  • rynkowe warunki zatrudnienia;

  • pakiet socjalny (m.in. pieniężne świadczenia świąteczne, wczasy pod gruszą);

  • bezpłatny kurs języka angielskiego;

  • grupowe ubezpieczenie na preferencyjnych warunkach.

  • Praca Kęty
  • Kęty - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    94 194
    16 894