Specjalista ds. Ochrony Środowiska
  • Tarnow
Tarnów, Tarnow, Lesser Poland Voivodeship, Polska
POLAQUA Sp. z o.o.
17. 9. 2024

Miejsce pracy: Tarnów

Twój zakres obowiązków

  • Nadzorowanie przestrzegania przepisów w zakresie ochrony środowiska na kontraktach;
  • Identyfikowanie aspektów oddziaływania na środowisko naturalne i podejmowanie działań mających na celu ograniczenie tego wpływu;
  • Prowadzenie dokumentacji środowiskowej związanej z gospodarką odpadami – prowadzenie systemu BDO;
  • Sporządzanie danych dla Centrali do wymaganych sprawozdań i raportów z zakresu środowiska (BDO, KOBIZE, opłat za korzystanie ze środowiska);
  • Prowadzenie szkoleń dla pracowników w zakresie ochrony środowiska;
  • Współpraca z podwykonawcami w zakresie przestrzegania wymagań z zakresu ochrony środowiska;
  • Współpraca z Działem Jakości i Ochrony Środowiska w zakresie realizacji wymagań środowiskowych;
  • Wykonywanie przeglądów wewnętrznych w zakresie przestrzegania wymagań i norm ochrony środowiska oraz informowanie o stwierdzonych zagrożeniach;
  • Współpraca z firmami zewnętrznymi, nadzorem środowiskowym oraz organami kontrolnymi w zakresie ochrony środowiska;
  • Przygotowywanie oraz składanie dokumentów w celu uzyskania niezbędnych decyzji – m.in. wniosek na zezwolenie na przetwarzanie, magazynowanie, wytwarzanie odpadów, pozwolenie na wprowadzanie emisje gazów lub pyłów do powietrza;
  • Realizacja zadań związanych z wymogami normy ISO 14001:2015;
  • Wdrożenie odpowiednich działań naprawczych wynikających z przeprowadzanych audytów wewnętrznych z zakresu Systemu Zarządzania Środowiskowego;
  • Realizacja wymagań wynikających z zapisów obowiązujących Polityk oraz z procedur i instrukcji Systemów Zarządzania;
  • Prowadzenie działań zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zagwarantowanie najwyższych standardów ochrony środowiska;
  • Prowadzenie działań wynikających z przynależności do Grupy DRAGADOS – przygotowywanie danych do systemu ENABLON zgodnie z dyrektywą ESG;
  • Współpraca oraz Nadzór nad wybraną firmą pełniącą specjalistyczny nadzór przyrodniczy.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe – preferowany kierunek z zakresu ochrony środowiska, inżynierii środowiska lub pokrewny;
  • Min. 2-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku w obszarze ochrony środowiska;
  • Znajomość przepisów prawnych związanych z ochroną środowiska oraz gospodarką odpadami;
  • Znajomość obsługi bazy BDO;
  • Znajomość programów komputerowych: Microsoft Office;
  • Samodzielność i dyspozycyjność;
  • Umiejętność pracy pod presją czasu;
  • Dokładność i rzetelność;
  • Znajomość języka angielskiego, język hiszpański będzie dodatkowym atutem;
  • Znajomość Systemu Zarządzania Środowiskowego wg normy ISO 14001.

To oferujemy

  • Miejsce pracy 1: Tarnów, woj. małopolskie, a od lutego 2025 roku – Barwinek, woj. podkarpackie;
  • Miejsce pracy 2: Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie;
  • Atrakcyjny system wynagrodzeń uwzględniający staż pracy, doświadczenie oraz posiadane umiejętności i kwalifikacje;
  • Stabilne zatrudnienie w grupie kapitałowej posiadającej ugruntowaną pozycję w Polsce i na rynkach międzynarodowych;
  • Niezbędne narzędzia do pracy;
  • Pracę w zespole specjalistów z branży;
  • Pakiet benefitów.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie

Zainteresowanych kandydatów prosimy o przesłanie CV za pomocą Aplikuj dołączając klauzulę o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych.

POLAQUA działa na rynku budowlanym od ponad 30 lat i należy do czołówki generalnych wykonawców realizujących kompleksowe zlecenia na terenie całego kraju. Nasz profil działalności oferuje szeroki wachlarz usług i rozwiązań z zakresu budownictwa infrastrukturalnego oraz inżynierii środowiska. POLAQUA należy do hiszpańskiej spółki DRAGADOS S.A. z siedzibą w Madrycie, która wchodzi w skład Grupy ACS (Actividades de Construcción y Servicios S.A.), tj. globalnego lidera wśród firm budowlanych i inżynieryjnych, realizującego inwestycje na wszystkich kontynentach. Dołączenie do Grupy ACS otworzyło przed nami nowe możliwości rozwoju, oferując niezastąpione źródła wiedzy technicznej.

Wszystkie informacje o przetwarzaniu danych osobowych w tej rekrutacji znajdziesz w formularzu aplikacyjnym, po kliknięciu w przycisk "Aplikuj Teraz".

  • Praca Tarnów
  • Specjalista ds. BHP i ochrony środowiska Tarnów
  • Technik ochrony środowiska Tarnów
  • Specjalista ds. ochrony danych Tarnów
  • Specjalista ds. ochrony zdrowia Tarnów
  • Specjalista ds. Sprzedaży Tarnów
  • Specjalista ds. Zakupów Tarnów
  • Specjalista ds. marketingu Tarnów
  • Specjalista ds. ofertowania Tarnów
  • Specjalista ds. Zarządzania Tarnów
  • Specjalista ds. Eksportu Tarnów
  • Tarnów - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 387
    20 584