Specjalista ds. ochrony radiologicznej
  • Warsaw
Warszawa, Warsaw, Masovian Voivodeship, Polska
Polskie Elektrownie Jądrowe sp. z o.o.
10. 9. 2024

Miejsce pracy: Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Kompletowanie i przygotowywanie bazowej dokumentacji bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej (w zakresie aspektów projektowych) umożliwiających ocenę rozwiązań technologicznych oraz uzyskanie odpowiednich opinii PAA, zezwoleń i pozwoleń, oraz przeprowadzenia postępowań związanych z decyzją środowiskową i decyzją o ustaleniu lokalizacji
  • Udział w postępowaniach dotyczących uzyskiwania stosownych opinii, pozwoleń i zezwoleń, decyzji środowiskowej i związanych konsultacji oraz merytoryczna współpraca z odpowiednimi organami dozorowymi lub nadzorczymi, w szczególności przygotowanie wymaganych informacji i wyjaśnień
  • Kompletowanie i przygotowanie odpowiedniej dokumentacji lub informacji związanych z przygotowaniem systemu monitoringu radiacyjnego oraz dozymetrycznego
  • Kompletowanie i przygotowanie odpowiedniej dokumentacji lub informacji związanych ze strefami planowanie awaryjnego oraz odpowiadającymi działaniami interwencyjnych
  • Wsparcie prac studialnych, analitycznych i badawczo rozwojowych związanych przygotowaniem budowy elektrowni jądrowej, zwłaszcza w zakresie ochrony radiologicznej
  • Współtworzenie kultury bezpieczeństwa w zakresie ochrony radiologicznej
  • Uczestnictwo w międzynarodowych programach współpracy, konferencjach, seminariach i sympozjach w zakresie ochrony radiologicznej i nowych technologii energetyki jądrowej

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe
  • Doświadczenie z zakresu ochrony radiologicznej
  • Doświadczenie z zakresu dozymetrii i obliczania dawek promieniowania
  • Min. 2 lata doświadczenia zawodowego obejmujące zagadnienie związane z ochroną radiologiczną/dozymetrią
  • Znajomość skutków oddziaływania promieniowania jonizującego na organizmy
  • Umiejętność analizy dokumentacji technicznej dotyczącej systemów związanych z promieniowaniem jonizującym (systemy monitoringu radiacyjnego, dozymetry itp.)
  • Znajomość regulacji prawnych w zakresie ochrony radiologicznej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2
  • Zgodnie z regulacjami obowiązującymi w Spółce każdy pracownik po zatrudnieniu musi posiadać poświadczenie bezpieczeństwa osobowego upoważaniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą co najmniej „poufne” lub wyrazić gotowość do poddania się, po dokonaniu zatrudnienia, postępowaniu sprawdzającemu celem uzyskania stosownego poświadczenia bezpieczeństwa upoważniającego do dostępu do informacji niejawnych

Mile widziane

  • znajomość prawa atomowego i aktów wykonawczych
  • znajomość metodologii analizy występowania chorób skorelowanych z oddziaływaniem promieniowania jonizującego
  • umiejętność tworzenia materiałów informacyjnych, komunikatów informacyjnych i prezentacji
  • znajomość oprogramowania używanego do symulacji dyspersji radionuklidów (RODOS itp.)

To oferujemy

  • Możliwości rozwoju zawodowego oraz ciekawe wyzwania
  • Udział w unikalnym na skalę Polski projekcie inwestycyjnym o charakterze strategicznym
  • Praca w ambitnym i dynamicznie rozwijającym się zespole
  • Atrakcyjne wynagrodzenie i system nagradzania
  • Benefity pozapłacowe
  • Pracujemy głównie stacjonarnie (aktualnie praca zdalna możliwa jest średnio jeden raz w tygodniu)

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • elastyczny czas pracy
  • opieka stomatologiczna
  • program emerytalny
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • dofinansowanie wypoczynku

Polskie Elektrownie Jądrowe sp. z o.o to spółka celowa, która odpowiada za bezpośrednie przygotowanie i realizację procesu inwestycyjnego budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Spółka będzie realizowała wszelkie działania w sferze technicznej, technologicznej, organizacyjnej i formalno-prawnej, związane z budową pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce.

  • Praca Warszawa
  • Specjalista ds. ochrony danych Warszawa
  • Specjalista ds. ochrony zdrowia Warszawa
  • Specjalista ds. BHP i ochrony środowiska Warszawa
  • Specjalista ds. Zakupów Warszawa
  • Specjalista ds. marketingu Warszawa
  • Specjalista ds. ofertowania Warszawa
  • Specjalista ds. Zarządzania Warszawa
  • Specjalista ds. Eksportu Warszawa
  • Specjalista ds. transportu Warszawa
  • Specjalista ds. HR Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    115 225
    21 045