Specjalista ds. ochrony gatunkowej i rezerwatów przyrody w Wydziale Ochrony Przyrody i Obszarów Natura 2000
  • Wrocław
Wrocław, Wrocław, Lower Silesian Voivodeship, Polska
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu
2. 9. 2024

Miejsce pracy: Wrocław

Twój zakres obowiązków

  • prowadzenie postępowań w sprawie wydawania zezwoleń regionalnego dyrektora ochrony środowiska w stosunku do chronionych gatunków roślin, grzybów i zwierząt na czynności podlegające zakazom oraz w zakresie interwencji dotyczących tych gatunków,
  • prowadzenie spraw związanych z wydawaniem decyzji administracyjnych oraz opinii dotyczących działań w rezerwatach przyrody oraz przeprowadzanie weryfikacji terenowych stanu rezerwatów przyrody,
  • prowadzenie spraw związanych z opracowywaniem, uzgadnianiem i wdrażaniem planów ochrony i zadań ochronnych rezerwatów przyrody oraz przygotowywanie projektów aktów prawnych dotyczących tej formy ochrony przyrody,
  • uczestniczenie w opracowywaniu wniosków o dofinansowanie działań dotyczących m.in. gatunków chronionych i rezerwatów przyrody z różnych źródeł finansowania (budżet, fundusze unijne i krajowe) oraz w ich realizacji,
  • prowadzenie spraw dotyczących projektów wnioskowanych o dofinansowanie ze środków UE z zakresu ochrony przyrody,
  • realizacja zadań związanych z opracowaniem sprawozdań z realizacji ochrony przyrody na terenie województwa dolnośląskiego, w tym w szczególności zawierających informacje dotyczące wydawanych zezwoleń i stanu ochrony chronionych gatunków grzybów, roślin i zwierząt, a także rezerwatów przyrody,
  • gromadzenie dokumentacji dotyczącej stanu ochrony chronionych gatunków grzybów, roślin i zwierząt oraz rezerwatów przyrody, a także aktualizacja bazy danych w tym zakresie.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe w zakresie: biologia, leśnictwo, ochrona środowiska lub wyższe i studia podyplomowe w zakresie: biologia, leśnictwo, ochrona środowiska,
  • Doświadczenie zawodowe/ staż pracy: 6 miesięcy w obszarze ochrony przyrody,
  • Znajomość przepisów ustawy o ochronie przyrody wraz z aktami wykonawczymi do ww. ustawy,
  • Znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego,
  • Znajomość terenu województwa dolnośląskiego, występujących form ochrony przyrody ze szczególnym uwzględnieniem rezerwatów przyrody,
  • umiejętność pracy w programie QGIS oraz znajomość podstawowych zagadnień dotyczących systemów informacji geograficznej,
  • prawo jazdy kat. B,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • Informacja dla osób urodzonych przed 1 sierpnia 1972 roku: W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.

To oferujemy

  • stabilną pracę w jednostce administracji publicznej, z wieloletnią tradycją, otwarte i przyjazne środowisko pracy, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • możliwość: świadczenia pracy w trybie home office (1 dzień w tygodniu) oraz ustalenia indywidualnego czasu pracy (rozpoczęcie pracy między 7 a 8),
  • dodatek stażowy od 5% do 20%,
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka),
  • pakiet socjalny: dofinansowanie wypoczynku pracownika i jego rodziny, finansowa pomoc świąteczna,
  • możliwość wykupienia na preferencyjnych warunkach ubezpieczenia na życie,
  • pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • pracę w nowoczesnym biurze.

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • pracownik wykonuje czynności o charakterze statycznym, związane głównie z pracą przy biurku i komputerze,
  • praca siedząca z dokumentami, przy monitorze powyżej 4 godzin dziennie,
  • sporadycznie wyjazdy w teren,
  • budynek z windą dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim, odpowiednio dostosowane toalety,
  • w budynku nie występują szkodliwe czy niebezpieczne warunki pracy.

Dostępność:

  • Nasz Urząd jest pracodawcą równych szans. Aplikacje rozważane są z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
  • Jako osoba z niepełnosprawnością możesz skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu – złóż wówczas kopię dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność.

Dodatkowe informacje

•Jeśli zostaniesz zakwalifikowany do kolejnego etapu, powiadomimy Cię o tym mailowo (lub telefonicznie – jeżeli nie podałeś adresu e-mail). Tak samo zrobimy, jeśli nie uda Ci się przejść do dalszego etapu.

•Możesz złożyć ofertę w wersji papierowej lub elektronicznie.

•List motywacyjny oraz wszystkie oświadczenia powinny zawierać odpowiednią treść, datę i własnoręczny podpis (zachęcamy do skorzystania ze wzorów oświadczeń zamieszczonych na naszej stronie internetowej www.gov.pl/web/rdos-wroclaw w zakładce „O RDOŚ/ Praca”). Jeśli ofertę składasz elektronicznie, wówczas własnoręcznie podpisane oświadczenia dołącz w formie zeskanowanych dokumentów. Przed kolejnym etapem naboru poprosimy Cię o dostarczenie oryginałów tych oświadczeń.

•Do dokumentów sporządzonych w języku obcym dołącz kopie ich tłumaczenia na język polski sporządzone przez tłumacza przysięgłego.

•Kompletna aplikacja to taka, która zawiera wszystkie wymagane dokumenty i własnoręcznie podpisane oświadczenia wraz z datą.

Nie rozpatrujemy ofert, które otrzymamy po terminie (decyduje data wpływu oferty do Urzędu, zaś w przypadku ofert składanych elektronicznie decyduje data e-maila).

•Po zakończonym naborze złożone aplikacje zniszczymy niezwłocznie, za wyjątkiem aplikacji wyłonionych przez komisję przeprowadzającą nabór, które niszczymy po upływie 3 miesięcy od dnia nawiązania stosunku pracy z wybranym kandydatem. Do tego czasu będzie można je osobiście odebrać w Urzędzie (nie odsyłamy złożonych aplikacji).

Planujemy następujące metody/techniki naboru:

I etap – weryfikacja złożonych aplikacji pod względem formalnym,

II etap – gdy do następnego etapu zakwalifikowanych zostanie co najmniej 10 kandydatów, wówczas przeprowadzamy pisemny sprawdzian wiedzy w formie testowej,

III etap – rozmowa kwalifikacyjna.

Pracę możesz rozpocząć od: 2024-10-01

  • Praca Wrocław
  • Specjalista ds. BHP i ochrony środowiska Wrocław
  • Specjalista ds. ochrony danych Wrocław
  • Specjalista ds. ochrony zdrowia Wrocław
  • Pracownik ochrony Wrocław
  • Specjalista ds. kadr i płac Wrocław
  • Specjalista ds. badań i rozwoju Wrocław
  • Specjalista ds. analizy i statystyki Wrocław
  • Specjalista ds. chłodnictwa i klimatyzacji Wrocław
  • Technik ochrony środowiska Wrocław
  • Specjalista ds. Sprzedaży Wrocław
  • Wrocław - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 387
    20 584