Specjalista ds. obsługi celnej / Agent Celny
  • Gdańsk
Gdańsk, Gdańsk, pomorskie, Polska
ER Group
25. 9. 2024

Dla naszego klienta, znanego producenta z branży FMCG, poszukujemy odpowiedniej osoby na stanowisko: Specjalista ds. obsługi celnej/ Agent Celny.

(*Kandydacie, Twoja aplikacja zostanie przedstawiona naszemu klientowi tylko i wyłącznie za Twoją zgodą. Podczas rozmowy z naszym rekruterem uzyskasz wszystkie informacje o firmie i stanowisku, które pozwolą Ci podjąć decyzję. Jako agencja wyłącznie pośredniczymy w rekrutacji, finalnym pracodawcą jest klient).
Zakres obowiązków

  • Przygotowywanie i wydawanie dokumentów niezbędnych do ustalania świadectw pochodzenia oraz certyfikatów zgodności
  • Współpraca z dostawcami surowców w celu uzyskania niezbędnej dokumentacji m.in. deklaracji długoterminowych
  • Weryfikacja i analiza produktów pod kątem przypisania kodów celnych oraz klasyfikacja towarów zgodnie z międzynarodowymi standardami
  • Koordynacja procesów eksportowych, w tym logistyki, dokumentacji i zgłoszeń celnych
  • Współpraca z urzędami celno-skarbowymi i innymi instytucjami państwowymi
  • Monitorowanie zmian w przepisach i standardach celnych (a także ich wpływ na procesy eksportowe)

Wymagania pracodawcy:

  • Doświadczenie na analogicznym stanowisku (preferowane po stronie klienta w firmie produkcyjnej)
  • Znajomość prawa celno-skarbowego i procedur celnych
  • Znajomość procedur celnych oraz klasyfikowania towarów zgodnie z przepisami celnymi
  • Umiejętność obsługi programów komputerowych związanych z obszarem celno-skarbowym
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (wykorzystywany w codziennej pracy i z dokumentacją)

Pracodawca oferuje:

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Atrakcyjne wynagrodzenie stałe
  • Dodatkowy system premiowy
  • Benefity: prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, kartę multisport
  • Możliwość skorzystania z programu emerytalnego
  • Rozwój w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku i znanej marce

  • Praca Gdańsk
  • Agent celny Gdańsk
  • Specjalista ds. obsługi klienta Gdańsk
  • Obsługa hotelowa Gdańsk
  • Obsługa gastronomii Gdańsk
  • Specjalista ds. Sprzedaży Gdańsk
  • Specjalista ds. Zakupów Gdańsk
  • Specjalista ds. marketingu Gdańsk
  • Specjalista ds. ofertowania Gdańsk
  • Specjalista ds. Zarządzania Gdańsk
  • Specjalista ds. Eksportu Gdańsk
  • Gdańsk - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    109 035
    19 836