Specjalista ds. ESG
  • Pszczyna
Pszczyna, Pszczyna, śląskie, Polska
SQD Alliance
7. 9. 2024

SQD Alliance (dawniej Team Prevent Poland) dostarcza usługi oraz rozwiązania w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, ochrony środowiska, zdrowia, rozwiązań informatycznych, wsparcia produkcyjnego oraz jakości dla wielu branż, w tym m.in. produkcyjnej, motoryzacyjnej, spożywczej, budowalnej, energetycznej oraz usługowej. SQD Alliance cieszy się zaufaniem ponad 2000 przedsiębiorstw i instytucji, a liczba przeszkolonych osób każdego roku to kilkanaście tysięcy.Do chwili obecnej zespół SQD Alliance rozwinął się do liczby blisko 150 wyspecjalizowanych pracowników. W relacjach z nimi stawiamy przede wszystkim na współpracę i dialog. Uważamy, że dbając o rozwój pracowników i wzajemny szacunek, inwestujemy w rozwój firmy oraz przyjazną atmosferę, budując tym samym silny, zmotywowany zespół o wysokich kompetencjach zawodowych.

ESG/02/Pszczyna

Obowiązki

  • udział w projektach i inicjatywach związanych z zrównoważonym rozwojem m.in. wykonywanie raportów, analiz i opracowań dot. śladu węglowego organizacji i produktów, CBAM oraz raportowania ESG,
  • udzielanie merytorycznych konsultacji oraz doradztwo dla klientów z zakresu dostosowania do zmieniających się wymagań regulacyjnych ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju,
  • koordynacja projektów ESG, w tym identyfikacja celów, harmonogramowanie działań,
  • kontakt telefoniczny, elektroniczny oraz stacjonarny z klientami,
  • archiwizacja dokumentacji działu,
  • inicjowanie rozwoju nowych produktów / usług oraz doskonalenie istniejących w zakresie ESG i OŚ,
  • udział w konferencjach i spotkaniach branżowych,
  • udział w organizacji konferencji i spotkań branżowych SQDA.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe z zakresu inżynierii środowiska, ochrony środowiska lub pokrewne,
  • min. 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku,
  • znajomość aktualnych przepisów z zakresu zrównoważonego rozwoju w obszarze biznesu m.in. dyrektywy CSRD, standardów raportowania ESRS, CBAM, taksonomii UE, GHG Protocol,
  • umiejętności komunikacyjne i interpersonalne: budowania relacji z klientami i współpracy z zespołem,
  • umiejętności analityczne i interpretacyjne, umiejętność pracy z danymi oraz ich prezentacja,
  • umiejętność zarządzania projektami,
  • samodzielność, komunikatywność, rzetelność i sumienność,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (Word, Excel),
  • prawo jazdy kat. B,

Oferujemy

  • możliwość stałego podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych,
  • dostęp do platform online z wiedzą branżową,
  • pakiet medyczny,
  • naukę języka obcego,

  • możliwość realizacji innowacyjnych projektów,

  • Praca Pszczyna
  • Pszczyna - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    106 427
    20 544