Specjalista ds. ESG
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
Bank Pekao
7. 8. 2024

1104526701

Obowiązki

  • Aktywny udział w współtworzeniu, monitorowaniu i raportowaniu strategii zrównoważonego i odpowiedzialnego rozwoju / ESG dla Pionu Bankowości Detalicznej w banku;
  • Współpracę z innymi jednostkami banku oraz centralną jednostką odpowiedzialną za całościową Strategię ESG w banku przy ustalaniu założeń do strategii ESG dla Pionu Bankowości Detalicznej;
  • Aktywne uczestnictwo w planowaniu, przygotowaniu i realizacji projektów prowadzonych przez centralną jednostkę odpowiedzialną za Strategię ESG dla Pionu Bankowości Detalicznej;
  • Samodzielne koordynowanie projektów związanych z ESG;
  • Koordynowanie procesu raportowania danych zrównoważonego rozwoju w ramach Pionu Bankowości Detalicznej, zgodnie z aktualnymi wytycznymi i regulacjami (CSRD, ESRS)
  • Wspieranie wewnętrznych procesów raportowania danych ESG;
  • Przygotowywanie treści i formy komunikatów i materiałów wewnętrznych i zewnętrznych, analiz i materiałów eksperckich;
  • Rozwijanie eksperckiej wiedzy z zakresu ESG, w szczególności w zakresie bankowości detalicznej;
  • Prowadzenie i nadzór merytoryczny nad działaniami edukacyjnymi z zakresu ESG wśród interesariuszy wewnętrznych i zewnętrznych;
  • Inicjowanie projektów wzmacniających odpowiedzialność ESG Pionu Bankowości Detalicznej;
  • Wkład w rozwój kompetencji Pionu Bankowości Detalicznej w zakresie ESG;
  • Ciągłe podnoszenie poziomu wiedzy i kompetencji ESG

Wymagania

  • Chcesz mieć wpływ i czujesz się odpowiedzialna/y na zrównoważonych rozwój biznesu;
  • Masz min. 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku;
  • Ukończyłeś studia wyższe, kierunki ekonomiczne lub społeczne;
  • Masz wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu CSR/ESG;
  • Wiesz jak budować, realizować i raportować strategię ESG;
  • Ukończyłeś kursy i szkolenia w zakresie ESG oraz zarządzania projektami;
  • Znasz wytyczne i regulacje dot. raportowania zrównoważonego rozwoju (CSRD, ESRS);
  • Znasz regulacje oraz trendy w zakresie ESG;
  • Masz doświadczenie w koordynacji projektów międzyobszarowych;
  • Dobrze znasz język angielski

Oferujemy

  • Realny wpływ na strategię ESG dla banku i Pionu Bankowości Detalicznej;
  • Możliwość budowania wizerunku banku i Pionu Bankowości Detalicznej jako instytucji zrównoważonego rozwoju;
  • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę;
  • Premię uzależnioną od wyników i zaangażowania;
  • Prywatną opiekę medyczną dla Ciebie i Twojej rodziny na preferencyjnych warunkach;
  • Kartę MultiSport i Ubezpieczenie Grupowe na korzystnych warunkach;
  • System szkoleń i programów rozwojowych;
  • Przyjazną atmosferę w pracy

Źródło: Bank Pekao/Praca

  • Praca Warszawa
  • Specjalista ds. telekomunikacji Warszawa
  • Specjalista ds. PR Warszawa
  • Specjalista ds. Sprzedaży Warszawa
  • Specjalista ds. Zakupów Warszawa
  • Specjalista ds. marketingu Warszawa
  • Specjalista ds. ofertowania Warszawa
  • Specjalista ds. Zarządzania Warszawa
  • Specjalista ds. Eksportu Warszawa
  • Specjalista ds. transportu Warszawa
  • Specjalista ds. HR Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    109 770
    20 536