Specjalista ds. Dostępności Cyfrowej
  • Gdańsk
Gdańsk, Gdańsk, Pomeranian Voivodeship, Polska
GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY
7. 10. 2024

Gdański Uniwersytet Medyczny w związku z dynamicznym rozwojem obszaru IT poszukuje specjalistów, którzy chcą wziąć udział w cyfrowej transformacji dużej organizacji. Przez najbliższe lata mamy ambicję zmodernizować obszar systemów informatycznych oraz infrastruktury na podstawie nowoczesnej strategii IT, we współpracy z innymi jednostkami Uniwersytetu, przy wykorzystaniu wiedzy z zakresu zarządzania procesami, rozwoju systemów i metodyk zarządzania projektami. Dołącz do nas!

DO ZADAŃ OSOBY ZATRUDNIONEJ NA TYM STANOWISKU BĘDĄ NALEŻAŁY:

1. Analiza systemowa:

  • Zbieranie wymagań: współpraca z interesariuszami w celu identyfikacji potrzeb biznesowych, technicznych oraz wymagań dostępności cyfrowej.
  • Modelowanie procesów biznesowych: dokumentowanie i wizualizacja przepływów danych, procesów oraz zależności w systemach.
  • Tworzenie specyfikacji funkcjonalnych: opracowywanie szczegółowych opisów funkcjonalności systemów informatycznych z uwzględnieniem wymogów dostępności.
  • Wsparcie zespołu deweloperskiego: bieżąca pomoc przy implementacji nowych rozwiązań oraz współpraca w eliminowaniu problemów technicznych.

2. Testowanie systemów:

  • Przygotowanie scenariuszy testowych: tworzenie przypadków testowych, które uwzględniają zarówno wymagania funkcjonalne, jak i dostępności.
  • Testy manualne i automatyczne: przeprowadzanie testów systemów informatycznych pod kątem zgodności z wymaganiami, w tym dostępności cyfrowej (WCAG, ADA).
  • Zgłaszanie błędów: dokumentowanie znalezionych błędów, ich klasyfikacja oraz priorytetyzacja zgodnie z potrzebami biznesowymi i dostępnościowymi.
  • Weryfikacja poprawek: ponowne testowanie funkcjonalności po poprawkach, aby potwierdzić ich zgodność z wymaganiami oraz standardami dostępności.

3. Dostępność cyfrowa:

  • Audyt dostępności: regularne przeprowadzanie audytów dostępności cyfrowej stron internetowych, aplikacji i systemów.
  • Doradztwo w zakresie dostępności: udzielanie rekomendacji i wskazówek dla zespołów projektowych oraz programistycznych w zakresie dostosowania produktów do standardów dostępności (np. WCAG 2.1).
  • Szkolenie zespołów: prowadzenie szkoleń dla zespołów z zakresu dostępności cyfrowej oraz najlepszych praktyk projektowania przyjaznego dla osób z niepełnosprawnościami.
  • Monitorowanie zgodności: ciągłe monitorowanie zmian legislacyjnych oraz wymogów związanych z dostępnością cyfrową i dbanie o ich przestrzeganie w tworzonych rozwiązaniach.
  • Przeprowadzanie testów z udziałem użytkowników: organizacja testów użyteczności z udziałem osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności w celu oceny dostępności produktu w rzeczywistych warunkach.
  • Zadania projektowe: aktywny udział w realizacji zadań projektowych.

4. Współpraca z interesariuszami:

  • Komunikacja z pracownikami i studentami: zbieranie informacji zwrotnych na temat wdrożonych rozwiązań informatycznych oraz dostępności cyfrowej narzędzi uczelnianych.
  • Szkolenia: przygotowanie szkoleń dla użytkowników końcowych.
  • Wsparcie projektowe: współpraca z zespołami UX/UI, projektantami, deweloperami, testerami oraz podmiotami zewnętrznymi w zakresie zapewnienia ciągłości działania, wysokiej jakości i dostępności narzędzi informatycznych.
  • Udział w spotkaniach: uczestnictwo w spotkaniach analitycznych i organizacyjnych.

5. Raportowanie, dokumentacja i obsługa administracyjna:

  • Przygotowywanie raportów: tworzenie raportów z audytów dostępności, testów oraz analizy systemów używanych na uczelni.
  • Dokumentacja wymagań i wyników testów: prowadzenie dokładnej dokumentacji wyników testów dostępnościowych i funkcjonalnych systemów uczelnianych.
  • Rekomendacje poprawy: opracowywanie zaleceń dla uczelni w zakresie poprawy dostępności systemów zgodnie z wymogami prawnymi i standardami.
  • Obsługa dokumentów związanych z zamówieniami publicznymi: przygotowywanie ogłoszeń o zamówieniach, zapytań ofertowych, dokumentacji przetargowej oraz umów.

OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY:

  • Praktycznej znajomości dostępności cyfrowej (znajomość standardów WCAG, ADA).
  • Doświadczenia w analizie systemowej, zbieraniu wymagań, modelowaniu procesów i tworzeniu specyfikacji funkcjonalnych.
  • Doświadczenia w testowaniu systemów informatycznych, w tym testów manualnych i automatycznych.
  • Zdolności do efektywnej współpracy z zespołami deweloperskimi, projektowymi oraz interesariuszami.
  • Umiejętności komunikacji i zbierania wymagań od różnych grup użytkowników.
  • Zdolności do organizacji pracy własnej, samodzielności i odpowiedzialności za realizację zadań.
  • Znajomości języka angielskiego w stopniu wystarczającym do czytania i rozumienia dokumentacji technicznej.
  • Gotowości do ciągłego uczenia się oraz podnoszenia kwalifikacji z zakresu IT i dostępności cyfrowej.

DODATKOWYM ATUTEM BĘDZIE:

  • Wykształcenie wyższe - techniczne.
  • Znajomość narzędzi do audytów i testowania dostępności cyfrowej.
  • Znajomość obowiązujących regulacji prawnych związanych z dostępnością cyfrową oraz ich implementacją w praktyce.
  • Znajomość metodyk zarządzania projektami i rozwoju oprogramowania.
  • Znajomość narzędzi wspomagających rozwój aplikacji (np. Enterprise Architekt, itp.)
  • Doświadczenie zawodowe w obszarze szkolnictwa wyższego.

OFERUJEMY:

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy.
  • Pracę w najlepszej uczelni medycznej w Polsce posiadającej status uczelni badawczej.
  • Szkolenia niezbędne na stanowisku pracy.
  • Pracę w oparciu o sprawdzone metodyki oraz standardy:

    • ITIL 4,
    • AGILE,
    • ISO 27001.

  • Działania na rzecz pracownika w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.
  • Możliwość podnoszenia kompetencji w ramach obejmowanego stanowiska.
  • Możliwość skorzystania z karty sportowej z dofinansowaniem oraz przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na życie.
  • Dodatek za wysługę lat.
  • Możliwość zakupu pakietu prywatnej opieki medycznej na preferencyjnych warunkach.

  • Praca Gdańsk
  • Specjalista ds. telekomunikacji Gdańsk
  • Specjalista ds. PR Gdańsk
  • Specjalista ds. HR Gdańsk
  • Specjalista ds. turystyki Gdańsk
  • Specjalista ds. Zaopatrzenia Gdańsk
  • Specjalista ds. finansów Gdańsk
  • Specjalista ds. reklamy Gdańsk
  • Specjalista ds. Sprzedaży Gdańsk
  • Specjalista ds. Zakupów Gdańsk
  • Specjalista ds. marketingu Gdańsk
  • Gdańsk - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 663
    18 713