Specjalista
  • Warszawa
Specjalista
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
Służba Cywilna
1. 5. 2024
Informacje o stanowisku

Ministerstwo Finansów w Warszawie

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów-kandydatek na stanowisko:

Specjalista do spraw analiz i prognoz

w Wydziale Analiz Fiskalnych, Departament Polityki Makroekonomicznej

Specjalista

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Sporządza, z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania (np. R, SQL etc.) symulacje, zadanych przez przełożonych scenariuszy zmian w systemie podatkowo-składkowo-świadczeniowym w celu wsparcia Ministra Finansów i Rady Ministrów przy podejmowaniu decyzji dotyczących kierunków polityki gospodarczej oraz na potrzeby dokumentów rządowych dotyczących budżetu i polityki fiskalnej (tj. ustawa budżetowa, Wieloletni Plan Finansowy Państwa, w tym aktualizacja Programu Konwergencji)
  • Pozyskuje dane źródłowe oraz tworzy nowe koncepcje i rozwiązania w celu uzyskania odpowiednich narzędzi do opracowywania prognoz wydatków w zakresie świadczeń społecznych oraz dochodów z tytułu składek ubezpieczeniowych
  • Opiniuje projekty aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych odnoszących się do sektora finansów publicznych, uwzględniając uwarunkowania wynikające z krajowych i unijnych przepisów prawa
  • Opracowuje dokumenty, informacje i analizy fiskalne oraz makroekonomiczne
  • Analizuje i ocenia doświadczenia innych krajów w zakresie rozwiązań w systemie podatkowo-składkowo-świadczeniowym
  • Uczestniczy w pracach wydziału w zakresie prognoz dochodów sektora finansów publicznych z PIT

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

  • wykształcenie: wyższe na kierunku ekonomia lub finanse lub statystyka lub informatyka
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym komunikowanie się z przedstawicielami Unii Europejskiej i tworzenie tekstów w obszarze właściwości wydziału
  • Znajomość makroekonomii i mikroekonomii
  • Znajomość krajowego systemu podatkowego, ubezpieczeń społecznych i ustawodawstwa z zakresu opieki społecznej, problematyki Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem funduszy unijnych
  • Znajomość języka programowania R, Stata lub Python w zakresie analizy danych
  • Umiejętność analizowania i interpretacji danych statystycznych
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Umiejętność argumentowania
  • Niepełnienie służby zawodowej ani niepracowanie w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 273), ani niebycie ich współpracownikiem – dotyczy kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka programowania SQL
  • Znajomość systemu rachunków narodowych

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV w języku polskim (kandydat, który na podstawie analizy CV i złożonych oświadczeń będzie spełniał wszystkie wymagania formalne zostanie zaproszony do kolejnego etapu naboru)
  • Oświadczenie o niepełnieniu służby zawodowej ani niepracowaniu w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 273), ani niebycie ich współpracownikiem - dotyczy kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin i miejsce składania dokumentów:

  • Dokumenty należy złożyć do: 2024-05-16
  • Decyduje data:wpływu oferty do urzędu
  • Miejsce składania dokumentów:

    Ministerstwo Finansów

    Biuro Dyrektora Generalnego

    ul. Świętokrzyska 12

    00-916 Warszawa

    z dopiskiem: oferta pracy – 2024/072/PM

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa;

  • obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie;

  • nietypoe godziny pracy, w tym dyżury w okresie prac nad Wieloletnim Planem Finansowym Państwa i ustawą budżetową lub w trakcie prac nad rozwiązaniami z zakresu polityki podatkowo-zasiłkowej, szczególnie podczas ostatecznych decyzji podejmowanych przez Ministra Finansów oraz Radę Ministrów, niezbędna jest dyspozycyjność pracownika, w celu przygotowywania zlecanych na bieżąco analiz i symulacji;

  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe polegające na udziale w spotkaniach z ekspertami zagranicznymi np. przedstawicielami Komisji Europejskiej, a także konferencjach, w tym naukowych zarówno w kraju jaki i za granicą.

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.

- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami

Jeśli zostaniesz zakwalifikowany do kolejnego etapu, powiadomimy Cię o tym mailowo (lub telefonicznie – jeżeli nie podałeś adresu e-mail).

Przed wyłonieniem do zatrudnienia wskazani w protokole z naboru kandydaci poproszeni zostaną o przesłanie dokumentów potwierdzających spełnianie wymagań niezbędnych oraz dodatkowych określonych w ogłoszeniu.

Aplikując w formie papierowej, CV oraz wszystkie oświadczenia muszą być opatrzone własnoręcznym podpisem, a w przypadku ePUAP kwalifikowalnym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub osobistym. Oświadczenia muszą zawierać również datę ich sporządzenia.

W przypadku aplikacji składanych elektronicznie, w formularzu aplikacyjnym należy jedynie zaznaczyć odpowiednie oświadczenia - nie jest wymagane dołączanie oświadczeń w formie skanów/zdjęć (wyjątek: do jednostek organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej, należy dołączyć dodatkowo wymagane oświadczenie w formie skanu/zdjęcia).

Nie przesyłaj wszystkich dokumentów, które uznasz, że mogą Ci pomóc w naborze. Prześlij tylko te, których wymagamy lub zalecamy.

Do dokumentów sporządzonych w języku obcym należy dołączyć kopie tłumaczenia tych dokumentów na język polski dokonane przez tłumacza przysięgłego.

Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data stempla pocztowego/osobistego dostarczenia oferty do urzędu). Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone.

Wzory oświadczeń dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Finansów pod adresem: https://www.gov.pl/web/finanse/wzory-oswiadczen

Ministerstwo zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z kandydatami, których oferty spełniają wymagania formalne.

Pracę możesz rozpocząć od: 1 lub 15 dnia miesiąca.

Kandydat, który zostanie wskazany do zatrudnienia, a który urodził się przed 1 sierpnia 1972 r. przed zatrudnieniem zostanie poproszony o złożenie oświadczenia lustracyjnego lub informacji o złożeniu oświadczenia lustracyjnego (według wzoru określonego w nw. ustawie), zgodnie z art. 7 ustawy z 18 października 2006 roku o ujawnieniu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 273).

  • Praca Warszawa
  • Specjalista SEM Warszawa
  • Specjalista SEO Warszawa
  • Specjalista ds. Zakupów Warszawa
  • Specjalista ds. marketingu Warszawa
  • Specjalista medycyny niekonwencjonalnej Warszawa
  • Specjalista ds. telekomunikacji Warszawa
  • Specjalista ds. PR Warszawa
  • Specjalista ds. ofertowania Warszawa
  • Specjalista ds. Zarządzania Warszawa
  • Specjalista ds. Eksportu Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 885
    18 523