Specjalista – wydawca książek i czasopism
  • Wrocław, pl. Uniwersytecki 1
dolnośląskie, Wrocław, pl. Uniwersytecki 1, dolnośląskie, Polska
Uniwersytet Wrocławski
8. 5. 2024

Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko specjalisty – wydawcy książek

i czasopism w Wydawnictwie Uniwersytetu Wrocławskiego
  • Nazwa stanowiska: specjalista – wydawca książek i czasopism
  • Wymiar etatu: pełny etat
  • Liczba etatów: 1

Główne obowiązki

  • Współtworzenie i egzekucja strategii, programu i planu wydawniczego.
  • Opracowywanie strategii go-to-market dla publikacji i produktów wydawnictwa.
  • Tworzenie kalkulacji, budżetowanie i czuwanie nad rentownością publikacji.
  • Kontakt z autorami i właścicielami praw, w tym pozyskiwanie praw do nabywanych tytułów i materiału ilustracyjnego.
  • We współpracy z redakcją, nadzór i koordynowanie spraw związanych z powierzonymi tytułami na wszystkich etapach projektu wydawniczego.
  • We współpracy z działem marketingu i handlu ustalanie tytułu, kręgu odbiorców, nakładu, ceny, okładki, terminu wydania i programu działań promocyjno-reklamowych.
  • Wspieranie procesu pozyskiwania finansowania zewnętrznego.
  • Koordynowanie procesu zawierania oraz przygotowania umów i ich archiwizowania.
  • Udział w krajowych i zagranicznych targach książki w celu nabywania i sprzedaży praw autorskich.
  • Prowadzenie bazy praw do publikacji.

Wykształcenie

  • Wyższe.

Wymagania konieczne

  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację biznesową w mowie i piśmie.
  • Udokumentowane doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku w branży wydawniczej min. 4 lata.
  • Znajomość procedur i zwyczajów w zakresie zakupu, sprzedaży i rozliczania praw autorskich.
  • Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu.
  • Rzetelność i terminowość.
  • Bardzo dobra obsługa komputera.
  • Znajomość środowiska pracy w chmurze i Trello.

Oferujemy

  • Zatrudnienie w prestiżowej i renomowanej Uczelni.
  • Stabilne warunki zatrudnienia (umowa o pracę).
  • Możliwość zdobycia szerokiego doświadczenia w odpowiedzialnej, pełnej wyzwań pracy.
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „trzynastka”.
  • Możliwość skorzystania z karty multisport.
  • Możliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego.
  • Możliwość skorzystania z ubezpieczenia opieki medycznej.
  • Dofinansowanie wypoczynku.
  • Dofinansowanie wypoczynku dzieci.
  • Preferencyjne pożyczki.

  • Praca dolnośląskie
  • dolnośląskie - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    110 655
    18 293