Software Asset Management Ekspert heshethey
  • Bydgoszcz
Bydgoszcz, Bydgoszcz, Kuyavian-Pomeranian Voivodeship, Polska
Żabka Future
23. 5. 2024
Informacje o stanowisku

Software Asset Management Ekspert (he,she,they)

Miejsce pracy: Praca hybrydowa w Poznaniu

Opis stanowiska:

Twój zakres obowiązków:

  • kreowanie polityki wykorzystania zasobów softwareowych
  • aktywny udział w pracach audytowych w tym samodzielne planowanie, pogłębianie i analiza wyników pozyskanych z narzędzi audytowych oraz narzędzi niestandardowych
  • uczestnictwo w procesie zakupu licencji na potrzeby organizacji w tym analiza warunków licencyjnych
  • współtworzenie procedur SAM/ITAM z uwzględnieniem celów strategicznych organizacji
  • tworzenie, utrzymywanie oraz doskonalenie dokumentacji licencyjnej środowisk IT organizacji
  • przeprowadzanie odbiorów środowisk IT od strony zgodności licencyjnej
  • parametryzacja i wykorzystanie oprogramowania Snow License Manager w celu monitorowania i raportowania zgodności licencyjnej
  • budowanie metryk, KPI oraz raportów zarządczych w obszarze licencjonowania
  • reprezentowanie organizacji w zewnętrznych procesach audytowych
  • kreowanie procesów budżetowania oraz optymalizacji kosztowej środowisk IT od strony licencyjnej

Wymagania:

  • min. 5- letnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami oprogramowania w rozbudowanych strukturach
  • znajomość problematyki związanej z licencjonowaniem oprogramowania głównych dostawców takich jak: SAP, Microsoft, IBM, Oracle, SUSE
  • dobra znajomość języka angielskiego (umiejętność analizy zapisów złożonych umów licencyjnych w języku angielskim)
  • znajomość problematyki wykorzystania platform wirtualizacyjnych (VMware) oraz chmur publicznych (Azure)
  • znajomość zagadnień związanych z ITIL, zarządzaniem usługami w IT oraz IT Asset Management
  • znajomości zagadnień związanych z zarządzaniem platformą Microsoft 365
  • doświadczenie w zarządzaniu licencjami SAP
  • znajomość Power BI
  • doświadczenie w analizie złożonych przypadków i nietypowych problemów
  • doświadczenie w pracy z zespołami wielofunkcyjnymi, zarządzanie wieloma wymaganiami na czas przy zapewnionych zasobach
  • podejście oparte na współpracy, rozwiązaniach i obsłudze klienta oraz silne umiejętności komunikacyjne.

Mile widziane

  • znajomość oprogramowania Snow Licence Manager oraz Snow Inventory będzie dużym plusem

Oferujemy

  • przyjazne środowisko pracy
  • pracę w modelu hybrydowym
  • elastyczne godziny pracy
  • wsparcie doświadczonych liderów technologicznych
  • wraz z dynamicznym rozwojem firmy gwarantujemy również rozwój indywidualny oraz szereg innych benefitów- zapraszamy na naszą stronę

  • Praca Bydgoszcz
  • Ekspert przyrodniczy Bydgoszcz
  • Bydgoszcz - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    102 073
    17 509