Software Architect
  • Wrocław
Wrocław, Wrocław, Lower Silesian Voivodeship, Polska
Axians Poland
23. 5. 2024

Marka Axians  obecna jest w 35 krajach. Pod jej szyldem pracuje 14 tys. pracowników. Dzięki swojej rozbudowanej sieci jednostek biznesowych łączy doświadczenie w zakresie implementacji i utrzymywania rozwiązań technologicznych z zaspokajaniem najbardziej złożonych potrzeb biznesowych.

Firmy działające pod marką Axians specjalizują się w gromadzeniu, przesyłaniu, przetwarzaniu i bezpiecznym udostępnianiu danych. Nasi specjaliści posiadają potwierdzone kompetencje wdrożeniowe od ponad 60 firm, do których należą m.in.: Cisco, Dell, F5, Fortinet, Hitachi., HP, IBM, Infor, PaloAlto, SAP, SAS, VEEAM, Vmware.

Na rynku polskim markę Axians reprezentują m.in. spółki: Axians IT Solutions oraz Axians IT Services.

Kogo szukamy?

Szukamy osoby na stanowisko Software Architekt  w zespole Hurtowni Danych. Osoba na tym stanowisko będzie odpowiedzialna za projektowanie struktury i architektury autorskiego oprogramowania hurtowni danych w celu zapewnienia jego trwałości, wydajności, bezpieczeństwa i łatwości rozszerzania.

Jakie będę Twoje główne obowiązki?

  • Projektowanie architektury oprogramowania przetwarzającego duże zbiory danych.
  • Zarządzanie rozwojem oprogramowania.
  • Zachowanie jakości oprogramowania, w tym wydajności i bezpieczeństwa.
  • Doradztwo i wsparcie techniczne.
  • Komunikacja i współpraca z zespołem.
  • Monitorowanie trendów i nowości technologicznych.

Co jest dla nas ważne?

  • Minimum 5-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku.
  • Praktyczne doświadczenie w tworzeniu oprogramowania oraz w pracy z relacyjnymi i nierelacyjnymi bazami danych.​

Stack technologiczny:*

  • Bazy danych:  MySQL, PostgreSQL, Oracle, SQL Server, MongoDB, Cassandra.
  • Języki programowania:  Java, Python, Scala, SQL.
  • Narzędzia ETL:  Pentaho, Informatica, Talend.
  • Narzędzia raportowania i analizy danych:  Tableau, Power BI.
  • Hadoop i ekosystem Big Data:  HDFS, MapReduce, Hive, Pig, Spark.
  • Chmury obliczeniowe:  AWS, Azure, Google Cloud Platform.
  • Techniki zarządzania danymi:  Data modeling, data warehousing, data governance.
  • Architektura mikrousług:  RESTful APIs, Docker, Kubernetes.
  • Bezpieczeństwo danych:  kryptografia, dostęp do danych, zabezpieczenia systemu.
  • Techniki wysokiej dostępności i skalowalności:  load balancing, clustering, fault tolerance.

Nieznajomość którejś z powyższych technologii nie jest dyskwalifikująca.

Mile widziane:

  • Zrozumienie biznesu i potrzeb użytkowników.
  • Doświadczenie w projektowaniu i implementowaniu hurtowni danych.
  • Znajomość różnych technologii danych.
  • Umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Zdolności komunikacyjne.

Co możemy Ci zaoferować?

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub B2B.
  • Zdobywanie doświadczenia zawodowego w dużej międzynarodowej organizacji.
  • Udział w ciekawym projekcie o dużym znaczeniu społecznym.
  • Profesjonalny onboarding i szkolenia wprowadzające.
  • Możliwość pracy w trybie hybrydowym/zdalnym.
  • Prywatna opieka medyczna w Medicover.
  • Pakiet rekreacyjno-sportowy Multisport.
  • Nauka języka angielskiego na platformie TUTLO.
  • Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na preferencyjnych warunkach.

  • Praca Wrocław
  • Wrocław - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    102 073
    17 509