Site Reliability Engineer
  • Kraków
Kraków, Kraków, Lesser Poland Voivodeship, Polska
XTB
13. 10. 2024

Misją XTB jest budowanie platformy inwestycyjnej dostępnej dla każdego. Ważną częścią tej misji jest budowanie zaufania do platformy XTB, co wymaga niezawodności w działaniu i wysokiej jakości oprogramowania.

Zakres obowiązków:

Zapewnienie stabilności i niezawodności systemów produkcyjnych,

  • Monitorowanie, analiza i optymalizacja wydajności aplikacji i infrastruktury,
  • Tworzenie i zarządzanie narzędziami do monitorowania, alertowania oraz diagnozowania awarii,
  • Współpraca z zespołami produktowymi w celu poprawy dostępności i efektywności usług,
  • Rozwiązywanie problemów związanych z wydajnością i dostępnością systemów,
  • Udział w zarządzaniu incydentami oraz analizie problemów poawaryjnych (w tym pełnienie roli Incydent Managera w systemie dyżurowym).

Wymagania:

  • 2-5 lat doświadczenia w roli SRE, DevOps lub pokrewnym stanowisku,
  • Znajomość i rozumienie koncepcji inżynierii oprogramowania,
  • Znajomość narzędzi monitorowania i zarządzania incydentami (np. Prometheus, Grafana, ELK, Opsgenie/Pagerduty),
  • Zrozumienie koncepcji CI/CD oraz automatyzacji wdrożeń (Gitlab),
  • Znajomość języków skryptowych (Python),
  • Doświadczenie w zarządzaniu infrastrukturą opartą na kontenerach (Docker, Kubernetes),
  • Umiejętność rozwiązywania problemów i analityczne podejście do zadań,
  • Znajomość praktyk ITIL w zakresie zarządzania incydentami i problemami (JSM).

Mile widziane:

  • Certyfikaty związane z chmurą (Azure, GCP),
  • Doświadczenie z narzędziami do orkiestracji kontenerów (np. Kubernetes),
  • Znajomość praktyk Infrastructure as Code (IaC), takich jak Terraform,
  • Doświadczenie pracy na stanowisku Software Engineer.

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w rozpoznawalnej firmie z branży FinTech,
  • Wpływ na produkt używany przez ponad milion Klientów,
  • Decyzyjność i samodzielność jako Kierownik Projektu,
  • Projekt w skali globalnej zakładający współpracę z oddziałami XTB na całym świecie,
  • Pakiet benefitów.

  • Praca Kraków
  • Kraków - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    100 354
    17 588