Site Reliability Engineer
  • Warsaw
Warszawa, Warsaw, Masovian Voivodeship, Polska
Connectis_
7. 6. 2024

Miejsce pracy: Warszawa

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Java
  • SQL
  • NoSQL
  • Spring Framework
  • Microsoft Azure
  • AWS

O projekcie

Wspólnie z naszym Partnerem, poszukujemy osoby na stanowisko SRE (Site Eeliability Engineer). Nasz Partner skupia się na rozwijaniu aplikacji internetowych i mobilnych związanych z szeroko pojętą elektryfikacją, obejmującą samochody elektryczne i infrastrukturę ładowania. Dodatkowo oferuje systemy płatności zbliżeniowych na stacjach, programy lojalnościowe stosowane przez duże organizacje, takie jak porty lotnicze, oraz zaawansowane platformy sprzedażowe oparte na chmurze, np. na chmurze Azure/AWS.

Jako Site Reliability Engineer będziesz skupiał się wsparciu globalnej platformy Next Generation Retail, dążąc do poprawy jej niezawodności, telemetrii, obserwowalności, wydajności, łatwości utrzymania i jakości. Twoja rola będzie polegać na monitorowaniu środowiska produkcyjnego, definiowaniu i analizie metryk systemowych, integracji systemów i alarmowania oraz proaktywnym identyfikowaniu i rozwiązywaniu problemów.

Twój zakres obowiązków

  • Współpraca z zespołami produktowymi, architektami i DevOps w planowaniu pojemności oraz wpływanie na projektowanie usług i trwałe rozwiązanie defektów zgodnie z zasadami architektonicznymi i praktykami rozwojowymi,
  • Definiowanie, gromadzenie i analiza metryk ze wszystkich systemów (systemy operacyjne, aplikacje, PaaS jak Azure, AWS) w celu wspomagania wykrywania usterek i tuningowania wydajności,
  • Integracja systemów monitorowania, alarmowania, zarządzania zgłoszeniami i systemów powiadamiania w celu zapewnienia natychmiastowej informacji w przypadku incydentu,
  • Proaktywne proponowanie i wdrażanie usprawnień procesów, zarządzania dostępem, zarządzania zmianami, wykorzystania zasobów oraz cyklu życia usług,
  • Monitorowanie środowiska produkcyjnego, definiowanie SLI, SLA i SLO, oraz budowanie pulpitów do obserwacji metryk.

Nasze wymagania

  • Minimum 7 lat doświadczenia w branży IT, w tym minimum 3 lata w wsparciu lub utrzymaniu platformy opartej o mikroserwisy,
  • Praktyczna wiedza na temat ciągłej integracji i ciągłego dostarczania, w tym narzędzi min. takich jak SONAR i GitHub,
  • Praktyczna wiedza na temat technologii/narzędzi takich jak Java, Spring, SQL, NoSQL, CI/CD, TDD
  • Zrozumienie podstawowych zasad projektowania i wdrażania architektury mikroserwisów,
  • Doskonałe umiejętności analityczne, planistyczne, organizacyjne i techniczne,
  • Doświadczenie w pracy z usługami chmurowymi na platformie Azure i/lub AWS,
  • Motywacja i dążenie do osiągania długoterminowych celów biznesowych,
  • Biegła znajomość języka angielskiego (B2/C1).

Tak organizujemy naszą pracę

Tak pracujemy

  • u klienta

Tak pracujemy nad projektem

  • TDD
  • Continuous Deployment
  • Continuous Integration

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • wymiana wiedzy technicznej w firmie

To oferujemy

  • Możliwość uczestnictwa w spotkaniach integracyjnych oraz meetupach technologicznych, gdzie będziesz mógł/mogła dzielić się wiedzą i doświadczeniem,
  • Wsparcie indywidulanego opiekuna ds. kadr i HR, który zawsze jest dostępny, by pomóc Ci w sprawach związanych z pracą,
  • Praca z nowoczesnego biura w Warszawie, znajdującego się przy wejściu Metro Wilanowska,
  • Stabilne i długoterminowe zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • 5000 PLN za polecenie znajomego do któregokolwiek z naszych projektów,
  • Praca w modelu hybrydowym (4 dni zdalnie, 1 dzień z biura / tyg.)
  • Dowolną formę współpracy: B2B, UoP lub UZ – Ty decydujesz
  • Szybki, zdalny proces rekrutacyjny.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • komputer do użytku prywatnego

Etapy rekrutacji

  • Rozmowa z działem HR po stronie Connectis
  • 2-etapy techniczne po stronie Klienta

Connectis_

Connectis_ to ponad 20 lat doświadczenia w branży, 60.000 Specjalistów IT i tysiące projektów zrealizowanych w 14 krajach.

  • Praca Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    72 121
    13 678