Senior Tax Consultant - Podatek od nieruchomości
  • Gdańsk
Gdańsk, Gdańsk, Pomeranian Voivodeship, Polska
KPMG
6. 6. 2024

Zespół Podatku od Nieruchomości (Real Estate Tax) w KPMG Doradztwo Podatkowe jest jednym z pierwszych zespołów specjalizujących się w obszarze podatków lokalnych i majątkowych. W KPMG stworzyliśmy specjalny zespół ds. zarządzania majątkiem przedsiębiorstw wyspecjalizowany w projektach dotyczących podatku od nieruchomości, nowych inwestycji, zarządzania środkami trwałymi i efektywnego wykorzystania składników majątku. Od ponad 15 lat wyznaczamy nowy kierunek i dostarczamy unikatowe rozwiązania. Naszych klientów wspieramy w rozliczeń podatkowych realizując przeglądy podatkowe, przygotowując rozliczenia nowych inwestycji jak również wspierając podatników w postępowaniach sądowo administracyjnych. Nasz zespół od wielu lat zajmuje pierwsze miejsca w rankingach największych i najlepszych firm doradztwa podatkowego.

Opis stanowiska

  • wielowątkowa analiza zagadnień pod kątem podatku od nieruchomości – wraz z pozostałymi członkami zespołu
  • przegląd orzecznictwa, interpretacji i profesjonalnej prasy podatkowej pod kątem realizowanych projektów (research)
  • udział w ciekawych projektach, przeglądach, kontrolach i postępowaniach podatkowych – bezpośrednie zdobywanie wiedzy merytorycznej i praktycznej
  • udział w przygotowaniu komentarzy, opinii, raportów z przeprowadzonych analiz, wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych, pism procesowych,

Wymagania

  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: prawo, ekonomia, finanse i rachunkowość)
  • 2 lata doświadczenia w doradztwie podatkowym/dziale podatkowym, w szczególności w zakresie podatku od nieruchomości lub postępowań podatkowych
  • umiejętność pracy w zespole oraz efektywnej komunikacji z klientami oraz współpracownikami
  • umiejętność identyfikowania problemów i aktywnego poszukiwania rozwiązań
  • chęć podejmowania nowych wyzwań
  • zaangażowanie, nastawienie na realizację powierzonych zadań
  • chęć rozwijania wiedzy podatkowej i zrozumienia nowych zagadnień
  • znajomość MS Office (MS Excel, MS Word)

Oferujemy

  • hybrydowy model pracy
  • finansowanie kwalifikacji zawodowych – wesprzemy Cię w zdobywaniu kwalifikacji
  • stały rozwój – skorzystaj z dofinansowania studiów podyplomowych, kursów językowych, przygotowawczych i egzaminów
  • szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning, szkoleń technicznych oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
  • program Tax Academy - rozwijaj kompetencje merytoryczne, operacyjne i behawioralne, ucząc się od praktyków w elastyczny sposób dostosowany do Twoich potrzeb
  • wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG
  • program poleceń – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy
  • program mentoringowy – świadomie planuj swoją ścieżkę kariery
  • pakiet kafeteryjny – wybieraj benefity, które Cię interesują m.in. kartę MultiSport, bilety do kina, teatru, vouchery i zniżki
  • prywatną opiekę medyczną, dodatkowe ubezpieczenie i program wellbeing – dbaj o siebie i swoją rodzinę
  • udział w wydarzeniach branżowych – wesprzemy finansowo doskonalenie Twoich umiejętności
  • wyjazdy i spotkania integracyjne – zorganizujemy i dofinansujemy budowanie zespołowych relacji
  • dni wolne na wolontariat – dostaniesz 2 dodatkowe dni wolne i grant na działania charytatywne
  • prezenty świąteczne lub bonusy – pamiętamy o miłych gestach

  • Praca Gdańsk
  • Administrator nieruchomości Gdańsk
  • Agent nieruchomości Gdańsk
  • Zarządca nieruchomości Gdańsk
  • Gdańsk - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    76 147
    15 080