Senior TAX Analyst (VAT, CIT) - rekrutacja online
  • Poznań
Poznań, Poznań, wielkopolskie, Polska
HRK S.A.
10. 8. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska pracy

Dla naszego klienta z branży produkcyjnej, który obsługuje wiele sektorów biznesowych, poszukujemy doświadczonego analityka podatkowego. Osoba ta dołączy do powiększającego się zespołu, odpowiedzialnego za rozliczenia podatkowe na rynku europejskim.
Oferujemy w głównej mierze pracę zdalną z elastycznymi godzinami pracy oraz ciekawe możliwości rozwoju w strukturach SSC.

Senior TAX Analyst (VAT, CIT)Miejsce pracy: Poznań

Zadania:

  • Przygotowywanie kalkulacji podatkowych dla podatku VAT oraz podatku dochodowego od osób prawnych dla spółek z Europy
  • Utrzymywanie kontaktu z klientami wewnętrznymi w celu wyjaśniania ewentualnych niejasności i rozbieżności
  • Pełnienie roli Experta ds. podatkowych oraz czynny udział w optymalizacjach procesów podatkowych w strukturach firmy
  • Monitorowanie i weryfikacja poprawności księgowań zdarzeń gospodarczych pod kątem zgodności z przepisami podatkowymi
  • Współpraca z innymi działami finansowo-księgowymi w celu minimalizacji ryzyka nieprawidłowych księgowań wpływających na rozliczenia podatkowe
  • Analiza i uzgadnianie sald na kontach podatkowych
  • Wsparcie podczas rocznych audytów
  • Śledzenie aktualizacji i zmian w przepisach podatkowych
  • Kontakt z urzędami skarbowymi oraz udział w kontrolach podatkowych

Wymagania:

  • Min. 3 -4 letnie doświadczenie w działach księgowych, podatkowych, przygotowywaniu deklaracji VAT oraz CIT
  • Praktyczna wiedza z zakresu polskich podatków w tym rozliczeń w zakresie podatku dochodowego
  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: finanse, ekonomia, rachunkowość,podatki)
  • Mile widziane doświadczenie w pracy w strukturach SSC
  • Bardzo dobra znajomość angielskiego (min. B2), znajomość języka niemieckiego w stopniu komnikatywnym będzie dodatkowym atutem
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (szczególnie MS Excel)
  • Mile widziana znajomość programu SAP
  • Zdolności analityczne, dobra organizacja pracy oraz gotowość do nauki
  • Znajomość europejskich regulacji podatkowych będzie dodatkowym atutem

Oferujemy:

  • Możliwość rozwoju zawodowego w rosnących strukturach firmy
  • Pracę w stabilnej, międzynarodowej firmie oraz przyjazną atmosferę w pracy
  • Pracę w większości zdalną, oraz elastyczny czas pracy
  • Szkolenia językowe oraz współrpacę na rynku międzynarodowym z kulczowymi klientami wielu obszarów biznesowych
  • Atrakcyjny system wynagradzania oraz premie kwartalne
  • Umowę o pracę na czas nieokreślony po okresie próbnym oraz bogaty pakiet
  • benefitów (między innymi: prywatna opieka medyczna, karta multipsort, „wczasy pod gruszą”)

  • Praca Poznań
  • Poznań - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 387
    20 584