Senior Software Engineer (Embedded)
  • Gdańsk
Gdańsk, Gdańsk, Województwo pomorskie, Polska
ABARO
2. 9. 2024

Jesteśmy firmą która zajmuje się konstruowaniem, produkcją oraz wdrażaniem urządzeń telemetrycznych współpracujących z naszą platformą IoT. Jeżeli szukasz możliwości rozwoju i cenisz pracę w doświadczonym zespole dołącz do nas. Poszukujemy doświadczonego programisty tworzącego oprogramowanie wbudowane, który dołączy do naszego zespołu i który wspomoże nas w projektowaniu nowych urządzeń oraz rozwoju oprogramowania, które głównie tworzymy w języku C lub C++ na platformach STM32 oraz TI MSP430. Aktualnie produkowane przez nas urządzenia są konstrukcjami sprawdzonymi, stąd większość zadań jakie będą do wykonania to rozszerzanie istniejących urządzeń o nowe funkcjonalności oraz tworzenie oprogramowania dla kolejnych produktów.

Opis wymagań:

  • doświadczenie w projektowaniu, wdrażaniu i debugowaniu oprogramowania wbudowanego,
  • minimum pięcioletnie doświadczenie w programowaniu C oraz C++ na urządzenia embedded,
  • umiejętność wykorzystywania systemów operacyjnych czasu rzeczywistego (FreeRTOS), w tym wykorzystywanie technik wielowątkowych.

Mile widziane:

  • umiejętność programowania mikrokontrolerów ARM Cortex M/TI MSP430 wraz z peryferiami,
  • umiejętność pracy z obwodami elektronicznymi,
  • umiejętność tworzenia sterowników do peryferiów dołączanych do mikrontrolera,
  • znajomość tworzenia aplikacji wykorzystujących komunikację IP, NB-IOT, Cat-M, LoRA, BLE
  • umiejętność tworzenia aplikacji energooszczędnych dla urządzeń zasilanych bateryjnie

Zakres obowiązków:

  1. Tworzenie oprogramowania dla nowych urządzeń na podstawie wymagań biznesowych.
  2. Możliwość współpracy z zespołem konstruktorów hardware przy tworzeniu urządzeń, w szczególności konsultacje w części dotyczącej współpracy mikrokontrolera z peryferiami.
  3. Tworzenie nowych funkcjonalności w istniejących produktach.
  4. Tworzenie testów jednostkowych oraz dokumentacji do utworzonego kodu.

Tworzeniu oprogramowania wbudowanego sprzyja dostęp do obiektów takich jak pracownia elektroniczna. Możliwość odwiedzenia w razie potrzeby naszego biura w Gdańsku będzie dla Ciebie ogromną korzyścią – zyskasz dostęp do sprzętu pomiarowego i będziesz mógł uczestniczyć w pełnym procesie konstrukcyjnym naszych produktów. Jednakże rozumiemy, że preferencje stylu pracy różnią się w zależności od osoby, a zdolność do pracy w najbardziej elastyczny sposób jest ważna, dlatego jesteśmy otwarci na negocjacje.

  • Praca Gdańsk
  • Gdańsk - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    106 427
    20 544