Senior Java Developer (IoT)
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, Województwo mazowieckie, Polska
j-labs
20. 9. 2024
Informacje o stanowisku

Twój projekt:

Dołącz do zespołu i rozwijaj system alertów opartych na danych zbieranych z czujników IoT w serwerowniach na całym świecie.

Czujniki zbierają dane takie jak m.in: zużycie prądu, obroty wentylatorów, ciśnienie cieczy chłodniczej, odnotowują zamykanie/otwieranie drzwi.

W każdej serwerowni znajduje się ok. 20-30 tysięcy czujników. Aktualnie system monitoruje ok. połowę z nich, celem jest objęcie pomiarem wszystkich 220 serwerowni.

Dzienny przyrost danych to 5 TB.

To jeden z największych tego typu projektów w Polsce.

Twój zespół:

  • Zespół: 9 osób (Developerzy + QA)
  • Na co dzień współpraca z zespołem deweloperskim z USA oraz Singapuru (elastyczne godziny pracy)
  • Metodyka: Scrum / SAFe

Twoje zadania:

  • Dostarczanie rozwiązań spełniających standardy kodowania oraz zasady i wytyczne architektoniczne, w tym wzorce projektowe i najlepsze praktyki
  • Projektowanie i opracowywanie wysoce dostępnych, skalowalnych, wielowątkowych, globalnie rozproszonych aplikacji IoT
  • Mentoring młodszych członków zespołu
  • Badanie, analiza i ocena nowych technologii

Wymagania:

  • Min. 7 lat doświadczenia w programowaniu w Java
  • Ugruntowane wiedza na temat: struktur danych, współbieżności, algorytmów, wzorców projektowych i najlepszych praktyk
  • Doświadczenie w projektowaniu i rozwijaniu mikroserwisów opartych na Javie
  • Doświadczenie z technologiami NoSQL, np.: Cassandra, HBase, Kafka
  • Doświadczenie w projektowaniu API

  • Praca Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    112 158
    20 848