Senior iOS Developer
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, Mazowieckie, Polska
TeamQuest Sp. z o.o.
17. 9. 2024

Nasz klient, działający na rynku od 15 lat, jest liderem w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań IT, skupiając się na zarządzaniu wiedzą i optymalizacji doświadczeń klientów. Jego flagowym produktem jest zintegrowane narzędzie Customer Experience - KMS Lighthouse, które umożliwia efektywną komunikację z klientem oraz poprawę jakości obsługi przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych. Specjalizując się w administrowaniu danymi, firma oferuje rozwiązania takie jak integracja z social media, e-mail, CRM, chatbotami, katalogami produktów, ankietami oraz modułami e-learningowymi dla agentów. Poszukujemy osób z pasją do zarządzania wiedzą, obsługi klienta oraz specjalistów IT, którzy dołączą do zespołu ekspertów naszego klienta, wspierając wdrażanie innowacyjnych rozwiązań na rzecz znaczącej poprawy doświadczeń klientów.

Wymagania:

  • A top-talent software engineer with at least 5 years of hands-on experience in developing iOS applications.
  • Experienced in building large-scale products and have a deep knowledge and understanding of software architecture.
  • Skilled in Swift development.
  • Keen to develop features in the iOS environment, utilizing SwiftUI, UIKit, Xcode Cloud, and TestFlight.
  • Proficient in writing tests with XCTest and XCUITest.
  • Familiar with UI design principles, patterns, and best practices. *Experienced with a variety of first and third-party frameworks such as Core Bluetooth, AV Foundation, HealthKit, Charts, and many more.
  • Knowledgeable about GraphQL and serverless backends.
  • Familiar with video streaming practices
  • Preferably holding a degree in Computer Science or a related field. *Eager to learn new technologies and tackle challenges.
  • Fluent in English and Polish is a must

Oferujemy:

Obowiązki:

  • Build beautiful B2C applications for iOS, focusing on great user experience, scalability, and performance.
  • Design, code, and manage large-scale applications end-to-end.
  • Code in Swift and understand its advantages.
  • Reliably deliver high-quality software on assigned projects.
  • Work with the team to break down tasks.
  • Interact with our backend systems.
  • Work with a passionate, energized group of exceptional people. Work with a passionate, energized group of extraordinary people,
  • Set the technical foundations to enable future product and team growth. Have so much fun and exciting things to do.

Uprzejmie informujemy, że odpowiemy tylko na wybrane aplikacje.

TeamQuest został wpisany do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod numerem 11118.

  • Praca Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 387
    20 584