Senior Finance Manager
  • Katowice
Katowice, Katowice, Śląskie, Polska
Randstad Polska Sp. z o.o.
11. 9. 2024

Poszukujemy osoby, która będzie odpowiedzialna za kierowanie zespołem finansowym jednostki biznesowej na poziomie strategicznym i operacyjnym. Do jej zadań będzie należało zarządzanie wynikami lokalnego zespołu finansowego, podejmowanie decyzji zgodnych z celami funkcjonalnymi i biznesowymi, a także realizacja i osiąganie operacyjnych oraz strategicznych celów zespołu.

Osoba na tym stanowisku będzie także dbała o zgodność z politykami korporacyjnymi, zarządzała personelem, ustalała cele, planowała strategię oraz świadczyła specjalistyczne usługi techniczne i doradcze.

Kluczowym elementem tej roli jest wpływanie na wyniki biznesowe poprzez wsparcie, doradztwo i promowanie odpowiedzialności finansowej, informowanie o decyzjach komercyjnych oraz wdrażanie skutecznych procesów i polityk zarządzania ryzykiem finansowym.

Oczekujemy

  • udokumentowane doświadczenie w skutecznym zarządzaniu zespołem, prowadzącym do wysokich wyników, wysokiej satysfakcji klientów, solidnych kontroli wewnętrznych i pozytywnych opinii pracowników

  • doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań funkcjonalnych, polityk oraz strategii, które przekładają się na optymalne wyniki finansowe dla firmy.

  • umiejętność implementacji i utrzymywania efektywnych kontrolnych mechanizmów finansowych

  • zdolności komunikacyjne umożliwiające jasne i skuteczne przekazywanie wyższemu kierownictwu ryzyk finansowych i biznesowych oraz rekomendacji dotyczących działań i zmian procesów

  • doświadczenie w prognozowaniu i budżetowaniu, obejmujące szczegółową analizę trendów i prognoz

  • doświadczenie w automatyzacji i optymalizacji procesów finansowych, przy zachowaniu odpowiedniego poziomu kontroli finansowej

  • umiejętność stosowania rozwiązań w zakresie kontroli kosztów oraz monitorowania wpływu finansowego na kluczowe wskaźniki KPI, a także śledzenia produktywności i raportowania wpływu na cele biznesowe

  • znajomość systemów finansowych, takich jak HFM i SAP

  • podejście do ciągłego doskonalenia (Kaizen) oraz umiejętność tworzenia środowiska sprzyjającego ciągłemu ulepszaniu w zespole

  • wymagana gotowość do pracy z biura w przypadku warsztatów leadershipowych, audytów, wizyt

Agencja zatrudnienia – nr wpisu 47

ta oferta pracy przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia

Oferujemy

  • umowa o pracę
  • zatrudnieni od zaraz
  • praca zdalna - sporadyczna obecność w biurze w Polsce centralnej lub woj. Śląskie
  • benefity korporacyjne
  • samochód służbowy
  • premia roczna uzależniona od wyniku finansowego firmy

Zadania

  • odpowiedzialność za wszystkie aspekty funkcjonalnego przywództwa, w tym zarządzanie zespołem i ustalanie celów, które są zgodne z szerokimi celami finansowymi i korporacyjnymi
  • zarządzanie złożonymi strategiami, politykami i procesami projektowania oraz implementowanie efektywnych kontroli wewnętrznych w zakresie oceny wydajności finansowej i zarządzania ryzykiem
  • wybór i zatwierdzanie optymalnych rozwiązań dla problemów biznesowych, balansowanie zgodności z regulacjami oraz zarządzanie szansami biznesowymi
  • zapewnienie zgodności z lokalnymi przepisami regulacyjnymi dotyczącymi sprawozdawczości statutowej i celów zgodności
  • utrzymywanie wysokiej efektywności operacyjnej w kluczowych obszarach celów, dokładna analiza i raportowanie wyników biznesowych, alokacja zasobów oraz identyfikowanie i zarządzanie ryzykiem na poziomie biznesowym, operacyjnym i finansowym
  • wpływanie na decyzje biznesowe w celu maksymalizacji wartości dla firmy, poprzez skuteczną identyfikację i zarządzanie kosztami oraz przychodami.
  • ocena złożonych problemów i dobieranie najlepszych praktyk oraz strategii zarządzania ryzykiem, podejmowanie odpowiednich i terminowych decyzji w obliczu problemów lub szans biznesowych
  • identyfikowanie kluczowych informacji, ryzyk, szans, kosztów i korzyści oraz efektywna komunikacja z decydentami lub właścicielami biznesu w celu doradztwa i informowania
  • doświadczenie w prognozowaniu i budżetowaniu, w tym analiza trendów i prognoz
  • znajomość automatyzacji i optymalizacji procesów finansowych, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego poziomu kontroli finansowej
  • umiejętność stosowania rozwiązań w zakresie kontroli kosztów oraz monitorowania wpływu finansowego na kluczowe wskaźniki KPI. Doświadczenie w śledzeniu produktywności i ocenie wpływu na cele biznesowe
  • silne umiejętności zarządzania w celu zwiększania efektywności zespołu, poprawy wydajności organizacyjnej oraz zapewnienia skutecznego przywództwa

  • Praca Katowice
  • Manager Katowice
  • Account manager Katowice
  • Project Manager Katowice
  • Product manager Katowice
  • HR Manager Katowice
  • Content Manager Katowice
  • Key Account Manager Katowice
  • Business Development Manager Katowice
  • Katowice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    110 929
    20 567