Senior DevOps Engineer
  • Poznań
Poznań, Poznań, Greater Poland Voivodeship, Polska
j-labs
7. 10. 2024

Poszukujemy doświadczonego Azure DevOps Engineera, który weźmie udział w projekcie migracji w globalnym banku.

Rola skupia się na automatyzacji i optymalizacji procesów, zapewnieniu wydajnych cykli wdrożeniowych oraz utrzymaniu wysokiej dostępności usług.

O projekcie

  • Migracja aplikacji na chmurę Azure.
  • Aplikacje są odpowiedzialne m.in. za przepływ dokumentów w strukturze banku, podgląd transakcji finansowych

Obowiązki:

  • Rozwijanie i utrzymywanie pipelinów CI/CD dla różnych aplikacji opartych na Azure.
  • Wdrażanie narzędzi i frameworków automatyzacji (CI/CD).
  • Współpraca z zespołami programistycznymi w celu automatyzacji i usprawnienia operacji i procesów.
  • Budowanie i utrzymywanie narzędzi do wdrażania, monitorowania i operacji.
  • Rozwiązywanie problemów w środowiskach dev, test i produkcyjnych.
  • Zarządzanie zasobami Azure i zapewnienie optymalnej architektury oraz efektywności kosztowej.
  • Zapewnienie bezpieczeństwa krytycznych systemów poprzez wykorzystanie najlepszych rozwiązań zabezpieczeń w chmurze.
  • Uczestniczenie w planowaniu wdrożeń systemów i rozwoju oraz odpowiedzialność za spełnianie standardów zgodności oprogramowania.

Wymagania:

  • 5+ lat doświadczenia w roli DevOps, ze szczególnym uwzględnieniem środowisk Azure.
  • Biegłość w narzędziach CI/CD (np. Azure DevOps, Jenkins, GitLab).
  • Doświadczenie z infrastrukturą jako kod (IaC) przy użyciu Terraform, szablonów ARM lub podobnych.
  • Solidna znajomość usług Azure (np. Azure Kubernetes Service, Azure Functions, Azure SQL Database).
  • Doświadczenie z technologiami konteneryzacji (Docker, Kubernetes).
  • Znajomość narzędzi monitorujących (np. Azure Monitor, Prometheus, Grafana).
  • Biegłość w językach skryptowych (PowerShell, Bash).
  • Zrozumienie zasad sieciowych i najlepszych praktyk bezpieczeństwa w Azure.
  • Doświadczenie w metodologii Agile/Scrum.
  • Wykształcenie wyższe z informatyki, inżynierii lub pokrewnej dziedziny.
  • Bardzo dobra znajomość języka polskiego i angielskiego - min. B2

Sprawdź, dlaczego warto być w j‑labs!

  • Dołączysz do firmy stworzonej przez inżynierów dla inżynierów, która istnieje na rynku od 14 lat. Obecnie zatrudniamy ponad 500 osób.
  • j-labs to stabilność i długofalowa współpraca – około 20% załogi to osoby pracujące już ponad 5 lat!
  • Możesz zmienić projekt – rób to co lubisz, rozwijaj swoje kompetencje, zdobywaj nowe.
  • Robimy dobre IT albo wcale. Technologie, w których pracujemy to m.in. Java 21, Spring, Hibernate, Mikroserwisy, AWS/Azure/GSP/, Terraform,
  • Eksperci przyciągają ekspertów – średnie doświadczenie naszych inżynierów wynosi 10 lat, a 30% zostaje zatrudnionych z polecenia.
  • Stawiamy na knowledge sharing i rozwój. Organizujemy Talk4Devs, meet’upy, dajemy Ci przestrzeń do budowania swojej marki osobistej jako prelegent, czy prowadzenia własnych projektów, których rezultaty możesz przedstawiać m.in na naszym blogu.
  • Dołącz do Gildii Technologicznej lub stwórz własną – nasze community zrzeszają specjalistów w obszarach: Java, Kotlin, .NET, Frontend, Management, DevOps, Quality Assurance
  • Mamy zakodowane, że jest czas pracy i czas nie pracy, więc bardzo dbamy o to, aby work life balance został zachowany.
  • Otrzymaliśmy w tym roku certyfikat Great Place to Work (aż 80% odpowiedzi w ankiecie dotyczącej różnych obszarów wybierało najwyższe noty, jesteśmy w pierwszej 10 firm z najlepszym wynikiem)

  • Praca Poznań
  • Poznań - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 663
    18 713