Senior Data Analyst | US VR product
  • Poznań
Poznań, Poznań, Greater Poland Voivodeship, Polska
From Poland With Dev
10. 10. 2024

Szukamy samodzielnego i proaktywnego Data Analyst (mid/senior) o szerokich umiejętnościach analitycznych, z doświadczeniem w pracy z danymi marketingowymi i produktowymi oraz umiejętnością efektywnego tworzenia wizualizacji danych.

Razem z Win Reality (z siedzibą w Austin, TX) tworzymy innowacyjny produkt do trenowania baseballu i softballu w wirtualnej rzeczywistości. Mamy wielu klientów w USA, a z aplikacji korzystają gracze profesjonalni, jak i amatorscy. Oferujemy niezwykle precyzyjny, wirtualny trening z udziałem światowej klasy sportowców - w naszym teamie pracują uznani trenerzy i zawodnicy.

Co cenimy w tym projekcie:

  • Ownership - duża samodzielność i realny wpływ na kierunek działań. Będziesz mieć możliwość prowadzenia projektów e2e, podejmując kluczowe decyzje na każdym etapie.
  • Międzynarodowy, mocny team programistów (Kodi, Arek, Igor), specjalistów (Christopher), a także zawodników, czy ekspertów (Chris, Dan).
  • Elastyczne godziny i amerykańską kulturę pracy.
  • Faktyczne zaangażowanie - współodpowiadamy za rozwiązania i rozumiemy potrzeby biznesu. Twój wkład bezpośrednio wpłynie na rozwój produktu, marketing oraz user experience.
  • Szybkie procesy decyzyjne i bezpośrednią współpracę z Head of Data oraz różnymi stakeholderami na kluczowych stanowiskach.

Główne zadania:

  • Wizualizacja danych poprzez projektowanie i tworzenie dashboardów umożliwiających samodzielną analizę danych dla różnych stakeholderów.
  • Analiza danych marketingowych i produktowych z różnych źródeł (Stripe, Meta, Oculus, Heap, customer.io, Google Analytics oraz bezpośrednio z samego produktu WIN Reality VR app i mobile app).
  • Wsparcie w optymalizacji procesu raportowania.
  • Współpraca z zespołem, w tym bliska kooperacja z Data Engineerem i Head of Data.
  • W razie potrzeby proaktywne definiowanie KPI oraz wsparcie w organizacji pracy nad analityką produktu.
  • Analiza efektywności kampanii e-mailowych pod kątem ich celów oraz adaptacji produktów przez różne grupy użytkowników.
  • Praca zarówno nad nowymi projektami, jak i nad istniejącymi dashboardami (początkowo 80% pracy z legacy, a z czasem przesunięcie do 60% dla nowych projektów).

Poszukiwane kompetencje:

  • Komercyjne doświadczenie jako Data Analyst na poziomie mid/senior (optymalne będzie minimum 4 lat doświadczenia komercyjnego).
  • Preferowane doświadczenie w pracy z Domo (lub innym narzędziem do wizualizacji danych).
  • Zaawansowana znajomość SQL (w tym data marts, data warehousing, data lakes).
  • Background marketingowy i styczność z takimi pojęciami jak CAC, LTV, czy lejki sprzedażowe.
  • Znajomość środowiska AWS (Redshift, Glue, EC2, ECS, S3).
  • Inicjatywa w działaniu i zaangażowanie w rozumienie biznesu.
  • Elastyczne podejście (pracujemy w scrumban, ale dopasowujemy się do potrzeb biznesu).
  • Język angielski umożliwiający swobodny udział w spotkaniach.

Mile widziane:

  • Doświadczenie w pracy z SaaS, szczególnie w obszarze aplikacji mobilnych.
  • Wiedza z zakresu testów A/B w kontekście analizy danych.
  • Znajomość Pythona, wykorzystywanego do procesów ETL.
  • Doświadczenie w branży sportowej (z preferencją dla e-sportu).

Oferujemy:

  • Elastyczną, ale stabilną i długofalową współpracę.
  • Sprzęt do pracy w razie potrzeby.
  • Work-life balance (m.in. płatny urlop, MultiSport, lekcje z native speakerem, becikowe, elastyczne godziny pracy, prywatne ubezpieczenie zdrowotne, eventy sportowe).
  • Przyjazną atmosferę sprzyjającą rozwojowi (program szkoleń, system poleceń, budżet integracyjny, lunche zespołowe i prezenty świąteczne).
  • Wynagrodzenie godzinowe: 90-160 PLN netto+VAT B2B.
  • W określonych sytuacjach dopuszczamy możliwość zawarcia innych form umowy.
  • Praca zdalnie lub z biura (w Krakowie lub Bielsku-Białej, możliwość coworkingu w innych miastach).

Proces rekrutacyjny:

  • Zadanie rekrutacyjne.
  • Screening HR.
  • Spotkanie techniczne.
  • Finalna rozmowa z Head of Data i COO.

O From Poland With Dev

Jesteśmy międzynarodowym zespołem ceniącym rozwijające projekty, relacje międzyludzkie i work-life balance. Pracujemy wyłącznie z klientami z polecenia - dzięki temu nie jesteśmy podwykonawcą i działamy jako bliski partner lub “team extension”, będąc regularnymi członkami zespołów. Cenimy pracę blisko biznesu, swobodę i możliwość wpływania na produkt. Minimalizujemy formalności, bo interesuje nas wydajna, merytoryczna praca i rozwój. Brak dystansu, otwartość, zaufanie i ludzkie podejście to filary naszej codziennej pracy.

Zapraszamy - aplikuj również bez CV. Napisz do Eli w razie pytań bądź wątpliwości.

  • Praca Poznań
  • Product manager Poznań
  • Poznań - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 851
    19 087