SAS Developer
  • Wrocław
Wrocław, Wrocław, Lower Silesian Voivodeship, Polska
iTechnologie
20. 9. 2024

Firma jest liderem w branży, to oczywiste :) Projektujemy, implementujemy, wdrażamy i utrzymujemy systemy dla kilku dużych klientów i kilku małych. Znamy się dobrze na Hurtowniach Danych i na rozproszonych systemach (kubernetes, te sprawy). Unikamy toksycznych klientów, z beznadziejną atmosferą projektową. Jesteśmy wolni od ideologii.

Zakres obowiązków dla SAS Developera

  • Kodowanie w SAS4GL transformacji dla hurtowni danych
  • Zabawa w budowę i harmonogramowanie przepływów
  • Weryfikacja własnego kodu
  • Dokumentowanie własnego kodu

Wymagania:

Wykształcenie:

  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie matematyki, statystyki, ekonomii, informatyki, inżynierii danych lub pokrewnych dziedzinach.

Doświadczenie zawodowe:

  • Minimum 2-3 lata doświadczenia na stanowisku Developera SAS, preferowane doświadczenie w sektorze ubezpieczeniowym.
  • Praktyczne doświadczenie w analizie danych, modelowaniu statystycznym i tworzeniu raportów na potrzeby ubezpieczeń (np. analiz szkodowości, oceny ryzyka, modelowania taryf).

Znajomość SAS:

  • Zaawansowana znajomość SAS (SAS Base, SAS Enterprise Guide, SAS Data Integration Studio, SAS Management Console).
  • Umiejętność budowy flow i zarządzania przepływem. Znajomość Flow Manager.
  • Umiejętność „czytania” logów SAS.
  • Umiejętność tworzenia zaawansowanych skryptów SAS, przetwarzania dużych zbiorów danych i optymalizacji procesów.
  • Mile widziana znajomość SAS Viya i SAS Visual Analytics.

Znajomość narzędzi analitycznych i statystycznych:

  • Biegłość w technikach statystycznych, modelowaniu predykcyjnym, regresji, analizie wariancji, testach hipotez.

Znajomość sektora ubezpieczeniowego:

  • Znajomość specyfiki sektora ubezpieczeniowego, w tym produktów ubezpieczeniowych, regulacji prawnych, modeli oceny ryzyka, taryf i wskaźników szkodowości.
  • Doświadczenie w analizie ryzyk ubezpieczeniowych, szacowaniu rezerw oraz analizie zachowań klientów (np. rezygnacji z polis, roszczeń, zwrotów).

Znajomość baz danych i SQL:

  • Doświadczenie w pracy z relacyjnymi bazami danych i zaawansowana znajomość SQL do ekstrakcji, przekształcania i analizy danych.
  • Umiejętność pracy z dużymi zbiorami danych i optymalizacji zapytań SQL.

Znajomość procesów biznesowych w ubezpieczeniach:

  • Umiejętność przekładania wymagań biznesowych na rozwiązania analityczne, w tym współpraca z działami aktuariatu, finansów, ryzyka i marketingu.
  • Praktyczna znajomość kluczowych wskaźników biznesowych w ubezpieczeniach, takich jak wskaźniki szkodowości, wskaźniki retencji klientów, analiza portfela.

Zdolności analityczne i rozwiązywania problemów:

  • Doskonałe zdolności analityczne, umiejętność rozwiązywania problemów oraz interpretowania wyników analiz w kontekście ubezpieczeniowym.
  • Umiejętność pracy nad złożonymi projektami analitycznymi, w tym budowania modeli predykcyjnych i prognoz dla branży ubezpieczeniowej.

Umiejętności raportowania i wizualizacji danych:

  • Doświadczenie w tworzeniu przejrzystych raportów i wizualizacji danych na potrzeby zarządu i innych kluczowych interesariuszy.
  • Znajomość SAS Web Report Studio i SAS Add-In
  • Mile widziana znajomość narzędzi do wizualizacji danych, takich jak Power BI, Tableau lub SAS Visual Analytics.

Zdolności komunikacyjne:

  • Umiejętność prezentowania złożonych analiz danych w sposób zrozumiały dla osób niemających zaplecza technicznego.
  • Zdolność efektywnej współpracy z zespołami biznesowymi oraz technicznymi, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji.

Dodatkowe atuty (opcjonalnie):

  • Certyfikaty SAS potwierdzające znajomość narzędzi i technik analitycznych.
  • Doświadczenie w pracy z danymi big data oraz w technologii chmurowej (np. AWS, Azure).
  • Znajomość metodologii Agile/Scrum.

To oferujemy:

  • kasa stała + premie,
  • praca zdalna,
  • wyzwania, nastawienie na efektywność,
  • podróże zagraniczne - na pewno za granicę województwa :)
  • kubeczek z ładnym logo firmy, notes i długopis,
  • integracje z nieograniczoną ilością niezdrowego jedzenia i picia.

Benefity:

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • Praca Wrocław
  • Wrocław - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    115 225
    21 045