SAP Consultant (obszar Retail-O2C lub Production Execution)
  • Warsaw
Warszawa, Warsaw, Masovian Voivodeship, Polska
Antal Sp. z o.o.
7. 10. 2024
Informacje o stanowisku

Czy chcesz zostać ambasadorem globalnej, renomowanej marki?

Czy jesteś gotowy/a na nowe wyzwania?

Cel roli:

Poszukujemy wysoko wykwalifikowanego SAP S/4 Retail-O2C & Production Execution Consultant, który dołączy do zespołu naszego warszawskiego klienta. W tej roli będziesz odpowiedzialny/a za udział w projektach wdrożeniowych SAP S/4HANA, koncentrując się na procesach sprzedaży, zaopatrzenia oraz planowania i realizacji produkcji, wspierając branżę retail lub produkcję.

Zakres obowiązków:

  • Udział w analizie procesów biznesowych firmy w obszarach sprzedaży, zaopatrzenia oraz planowania i realizacji produkcji.
  • Współtworzenie planów wdrożeniowych (blueprints) dla procesów sprzedaży, zaopatrzenia i produkcji, współpracując z interesariuszami i architektami.
  • Opracowywanie Dokumentacji Funkcjonalnych (FDD) oraz współpraca z programistami ABAP nad potrzebnymi dostosowaniami.
  • Konfiguracja SAP S/4HANA dla procesów sprzedaży, zaopatrzenia i produkcji, zapewniając zgodność z wymaganiami biznesowymi oraz najlepszymi praktykami.
  • Testowanie zmian i konfiguracji w celu zapewnienia zgodności z wymaganiami.
  • Przeprowadzanie testów funkcjonalnych oraz wsparcie podczas fazy testowej.
  • Tworzenie dokumentacji użytkowej oraz instrukcji dotyczących procesów sprzedaży, zaopatrzenia i produkcji.
  • Udział w fazach testów end-to-end oraz wsparcie dla powiązanych zespołów funkcjonalnych.
  • Wsparcie w procesie uruchamiania systemu (go-live) oraz wsparcie po wdrożeniu.

Wymagania:

  • Minimum 4 lata doświadczenia z SAP, w tym specjalizacja w procesach SD, MM oraz planowania produkcji (PP), z praktycznym doświadczeniem w SAP S/4HANA.
  • Ukończone przynajmniej 2 pełne cykle projektów w obszarze SD, MM lub PP.
  • Doświadczenie w ERP dla branży retail, SAP FMS, SAP AFS lub SAP S/4HANA Fashion oraz integracja z systemami MES/shop floor.
  • Znajomość platformy Fiori oraz jej zastosowania w procesach sprzedaży i produkcji.
  • Praktyczne doświadczenie z różnymi podejściami integracyjnymi w S/4HANA (IDOCs, SOAP dla SD/MM/PP).
  • Zdolność do identyfikowania nieefektywności procesów i proponowania ulepszeń w zakresie PP/DS.
  • Zdolności analityczne, doświadczenie projektowe oraz umiejętność wsparcia i szkolenia użytkowników.
  • Umiejętność samodzielnej pracy i zarządzania priorytetami w dynamicznym środowisku.
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne do współpracy z członkami zespołu, właścicielami procesów i użytkownikami końcowymi.
  • Orientacja na jakość i dotrzymywanie terminów.
  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

  • Praca Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    106 572
    18 690